Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Navigace
 Navigace
Portal Portal
Fórum Fórum
 Novinky
Kategorie Kategorie
Archív Archív
 Stáhnout
Poslední Poslední
Hledat Hledat
Top 10 Top 10
 Nástroje
Nová témata Nová témata
kB kB
Vzkazy uživatelů Vzkazy uživatelů
Kalendář Kalendář
Album Album
Odkazy Odkazy
 O nás
FAQ FAQ
O moderátorech O moderátorech
Seznam uživatelů Seznam uživatelů
Uživatelské skupiny Uživatelské skupiny
Statistiky Statistiky
Hodnocení Hodnocení
Napište nám Napište nám

Nejvíce příspěvků
Člen Zpráv
 helperr   16777210
 wanike   1408
 jarl   1006
 sigi   980
 Stuka   791

Rychlé hledání


[ Rozšířené hledání ]

Nová témata
 T-40
od wanike v 26/1/2021, 19:12

 Guadalcanal 10 - Bitva u mysu Esperance
od wanike v 26/1/2021, 19:10

 Poslední dny obrany Sevastopolu, část 1
od wanike v 26/1/2021, 19:09

 PzKpfw.II
od wanike v 26/1/2021, 19:08

 Stockmine 43
od wanike v 26/1/2021, 19:06


Nové soubory

Žádné soubory v tuto chvíli.


Statistiky
38
wanike

21093

Nejnovější obrázky
Název obrázku: Jak je kamufláž důležitá
Odesílatel: Martas2411
Zaslal: 8/3/2016, 11:17
Zobrazeno: 447
Hodnocení: Nehodnoceno
Komentáře: 0

[ Album ]
  Proč Spojenci nemohli najít Schörnera Odpovědět na tuto novinku Tisk tohoto tématu Informovat mailem o tomto tématu
Zaslal v 4/1/2017, 19:39 od Anonymní
Zprávy
Proč Spojenci nemohli najít Schörnera

Článek mi poslal mailem člen fóra Bernadotte s prosbou, abych ho sem dal - pro něj je to prý příliš složité. Tak jsem ho sem dal, ovšem šlo to jen pod mým nickem, takže opakuji ještě jednou: nechlubím se cizím peřím, autorem je kolega Bernadotte.


Aby se naplnilo nejenom formální ukončení války, ale i to skutečné, aby už konečně přestali umírat lidé, bylo nutné o tom přesvědčit i krvavého Ferdinanda. Velitele poslední nejnebezpečnější skupiny armád Wehrmachtu - Armády Střed a posledního jmenovaného německého polního maršála, Ferdinanda Schörnera. Jeho síla se odhadovala na 36-40 bojeschopných divizí. Jak krutý to byl soupeř, vypovídá jeho přezdívka, kterou mu dali vlastní vojáci. Spojenci si uvědomovali jak důležitá je rychlost k vyhledání a zajištění fanatického Schörnera, umožnilo by to zachránit další lidské životy na obou válčících stranách. Do událostí, posledních dnů II.sv.války, přináším své poznatky a tím tak chci přispět k objasnění některých časových úseků. Přiblížím situaci: Německo prostřednictvím admirála Dönitze kapitulovalo. Ale aby se tato informace co nejrychleji a oficiálně dostala k německým velitelům, rozhodli se Spojenci nespoléhat na rozběsněného nepřítele, že si uvědomí kapitulaci, ale vzali iniciativu do svých rukou. V případě Schörnera to byla mise za účasti amerického, sovětského a také německého zástupce, vysokého důstojníka německé armády, který byl delegován novou německou vládou. Předpokládanou adresou byly Lázně Velichovky - zde sídlil generální štáb poslední bojeschopné německé armády v Evropě, Heeresgruppe Mitte/Armáda Střed včetně jejího velitele Schörnera. Američany organizovaná mise z
Plzně do Velichovek za Schörnerem dodnes, i po tolika letech, není zcela reálně popsána. Chybí řada jmen, je zde mnoho „hluchých míst“. Například, zcela nepochopitelně, je vynechána osoba ruského zástupce, který mohl přiletět do Plzně v jednom letadle od V.sboru společně s plk.Prattem z OSS/CIA. Další neznámou je čs. voják, který vedl kolonu do Velichovek. V neposlední řadě je to samotný pohyb Schörnera v posledních květnových dnech války. Dávám tak i vysvětlení historikům a všem vojákům v misi (bohužel už asi nežijí), kde se Krvavý Fedinand nacházel, když byli ve Velichovkách. Také trasa byla podivná, údajně se vyhýbali vojenskému střetu, ale i cesta zpět do Plzně je plná záhad. K časovému sledu událostí přikládám další doplňující, pro vytvoření širšího dějinného obrazu.

V závěru připojuji vysvětlení k osobám sovětského generála a čsl. důstojníka, včetně vlastního komentáře ke vstupu 3.americké armády 5.května roku 1945 na území tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

24. duben 1945. Schörner v Novém Boru čeká marně na Buňačenka, kde mají mít schůzku. Přijede jen mjr. B.A.Kostěnka. V těchto dnech přes Sněžník ustupují různé jednotky Wehrmachtu, včetně holandských oddílů SS a také jedné německé, která je výhradně složená z ruských vojáků - 600.pěší divize, organizačně spadá pod velení polního maršála Schörnera. Na Děčínském Sněžníku 24.- 27.04.45 zvolí odpočinek. (Děčínský Sněžník je nejvyšší hora Sněžnické hornatiny, zvedá se do výše na česko-německých hranicích asi 7 km od Děčína a v r. 1945 na ní byl hraniční přechod – pozn. D.).

25. duben 1945. Vrchní velitel spojeneckých vojsk v Evropě gen. Eisenhower již 12.04. zastavuje další postup spojeneckých armád, které operují nad Lipskem. A teprve 25.04. čekající 9.americká armáda gen. Simpsona uvidí u Wolfenu na druhé straně řeky Muldy vojáky Rudé armády.

26. duben 1945. Odpoledne Schörner oznamuje 600.pěší divizi ROA, která pobývá na Děčínském Sněžníku, že je zítra navštíví. Svůj přílet s letadlem Fi156 na Děčínský Sněžník ohlásil na 10:00 hodin. USA a RA se setkávají na Labi v Torgau. Vel.12.Skupiny americké armády gen.Bradley je pozván do štábu gen.Koněva na východní břeh Labe, kde spolu osamoceně (+2 tlumočníci) jednají o dalším postupu.

27. duben 1945. Přesně v 10:00 přistává na Děčínském Sněžníku Fi156. 600.pěší divizi a jejího vel.gen. Buňačenka navštěvuje ale jen velitel štábu Armády Střed gen. von Natzmer. Velitelský štáb a důstojníci jsou nastoupeni, čestná rota provádí přehlídku. V rozhovoru Buňačenko vysvětluje důvod nedostavení se na schůzku se Schörnerem v Novém Boru, údajně se jednalo o autohávarii, byl celý ovázaný. Natzmer předává rozkaz polního maršála k přesunu divize směrem na Brno a k okamžitému nasazení proti postupujícímu nepříteli. Gen. Buňačenko vyslovuje předstíraný souhlas a doplňuje ho s podmínkou, že ale v žádném případě se nebude přepravovat po železnici. Argumentuje tím, že by se divize nemusela udržet pohromadě. Natzmer dodává, že tedy musí pochodovat bezprostředně v týlu tehdejší fronty Česká Lípa - Turnov - Hradec Králové, kde se nacházejí naše jednotky k zásobování vaší divize.

28. duben 1945. Gen. Buňačenko uděluje 600.pěší divizi rozkaz: Odchod divize směr Teplice-Šanov.

29. duben1945. Schörner se rozhodl vyhledat 600.divizi, která se nachází u Kozojed (nedaleko Slaného – pozn. D.). Odpoledne přistál se svým Fi156 v Klapý, odkud je vyzvednut a převezen do Úlovic k Buňačenkovi. Vystupuje bodře (láhev kořalky, krabice cigaret) a zkouší od Buňačenka zjistit, co zamýšlí. Buňačenko zůstává u své původní taktiky a stejně jako předtím projevuje ochotu k nasazení své divize v prostoru Brna. Styčný důstojník mjr. Schwenniger, vysvětluje Schörnerovi nesplnění příkazu. Nakonec Schörner povoluje Buňačenkem navrženou trasu pochodu jižně od Prahy. Při odchodu klade důraz na směr pochodu na Brno a pohrozí Buňačenkovi za neuposlechnutí rozkazu popravou.

3. květen 1945. Z Flensburgu, s důležitou zprávou pro Schörnera ze zasedání nové německé vlády, do Hradce Králové přilétá nový velitel Luftwaffe Robert Ritter von Greim, doprovázený svou milenkou leteckým esem Hannou Reitsch (letecký odborník, po kterém pátrají amer. tajné služby). Součástí porady byla kapitola nazvaná Česká otázka. Hledalo se řešení jak zachránit co největší počet Němců nacházejících se na českém území. Téma, které začalo v 9:30 a pokračovalo až do pozdních odpoledních hodin. Vzhledem k situaci se nabízela Schörnerova kapitulace, což vyhodnotili jako nepřípustné, poněvadž by tak mnoho občanů německé národnosti a celá jeho armáda padla do ruských rukou. Nakonec se rozhodlo, že Schörnerova armáda i nadále bude na českém území klást odpor proti Rudé armádě. A to po nejdelší možnou dobu, aby se co nejvíce lidí německé národnosti a pak i vojáků dostalo do americké zóny.

4. květen 1945. Schörner je ve Velichovkach a dohlíží na ošetření zraněné nohy von Greima. Hovoří spolu o odletu z bombardovaného Berlína a o přepravě Hitlera do bezpečí. Přistávalo se těsně nad Braniborskou bránou a proto pilot Bauer nechal vykácet všechny lípy podél třídy. Současně z Flensburgu, ze stejného zasedání od Dönitze, do Velichovek přijíždí k společnému jednání se Schörnerem i K.H.Frank. Gen.Bradley od Eisenhowera přijal zprávu, že Patton může zítra v 7:00 vyrazit do Čech. Vyrazil 5.5.v 10:00 hod.

5. květen 1945. Schörner ve Velichovkách vydává rozkaz, v němž svým vojskům připomíná svatou povinnost bojovat dále proti Rudé armádě „dokud nebudou zachráněni nejcennější němečtí lidé". V ranních hodinách zahájily divize V. a XII. sboru 3.americké armády útok směrem do ČR s cílem dosáhnout demarkační linie: Karlovy Vary - Plzeň - České Budějovice. Do Prahy časně ráno vyrazila skupina zpravodajců OSS vel. byl kap. E. Fodor, americký voják slovenského původu, řidič byl Lionel Shapiro. Hlášení předali večer Pattonovi. Ve 21:40 velitel Waffen-SS v Protektorátu Carl von Pückler- Burghauss zasílá do štábu Heeresgruppe Mitte, který sídlí ve Velichovkách, žádost o letecký útok na Prahu.

6. květen 1945. Na Děčínském Sněžníku přistává s letadlem Fi156 Ferdinand Schörner. Se štábem se ubytuje v dnešní budově SČE na Teplické ulici a přebírá přímé velení při přípravě obrany města Děčín. Robert Ritter von Greim s Hannou Reitsch odlétají z Velichovek v letadle Do 217 s informacemi od Dönitze do Grazu, kde je mají předat Kesselringovi.

7. Květen 1945. Schörner se od 06.05. stále zdržu-je v Děčíně. Před polednem odjíždí s vojenskou kolonou směr Žatec.

Kapitulace Německa

už 5. 5. v Remeši zást. Dönitze admirál von Friedeburg se snažil, ale jen se Spojenci, vyjednat výhodnější podmínky pro Německo. 7. 5. Jodl, po zásahu gen. Antonova, přistoupil v Remeši ve školní budově v 02:41 ke kapitulaci.

Vel. V.sboru gen.Huebner v 8:00 obdržel z Velitelství spojeneckých expedičních sil v Paříži (SHAEF) telegram o bezpodmínečné kapitulaci něm. ozbrojených sil v Evropě na zemi, na moři i ve vzduchu na den 09.05. v 00:01. Spojenecké síly zůstanou stát do té doby na svých pozicích.

Mise do Velichovek za Schörnerem

V Plzni dopoledne přistál americký plk. R. H. Pratt z OSS, jeho úkolem bylo předat spolu s ruským generálem a zástupcem nové německé vlády Wilhelmem Meyer - Detringem kapitulační rozkaz Schörnerovi. Součástí prominentní skupiny měl být i voják českoslov. národnosti v amerických službách, který zajišťoval cestu na českém území.
10:00 Plzeň: přílet plk.Pratta ze štábu V. sboru-formuje doprovodnou skupinu včetně zajištění československého průvodce
11:00 Plzeň: je zde už i ruský generál z Remeše
15:00 Plzeň: z Flensburgu měl už přistát i německý plk.Meyer- Detring
20:00 Plzeň: zpožděný přílet plk.Meyer-Detringa v brit. doprovodu
21:00 Plzeň: odjezd do Velichovek celé skupiny ve 27 vozidlech pod voj. ochranou mjr. Carl Dowda (40mužů) 23.průzkumové čety 16.obrněné divize z V. sboru
24:00 Praha: setkání s velitelem pražského povstání gen. Kutlvašrem, následně odjezd do Dejvic, sídla německého velitele Prahy gen.R.von Toussainta, zde si ověřují místo pobytu Schörnera.
8. květen 1945. V 08:00 skupina dorazí do Velichovek - Schörner tam, ale není. Foto US vojáků pod hodinami v Hradci Králové ukazují 08:20

Sovětský generál


Pravděpodobně byl z vyjednávacího štábu gen. A. Antonova. Jednou z prvních úvah bylo, že byl ze štábu Koněva, ale vzhledem k organizaci v RA to nebylo možné. Určité indicie vedou k tomu, že musel přiletět do Plzně v jednom letadle společně s plk.Prattem z OSS/CIA. Při hledání jeho jména, jsem narazil na zdůvodnění, proč ho nelze nalézt. Prý je to jednoduché, RA nikdy s Němci nevyjed-návala, a pokud to tak bylo, nikdy se to nepřiznalo. I když Antonovo řešení bylo racionální, Stalin ho nemohl přijmout. Takže po oficielní stránce žádný takový doprovod nebyl. Obtížné je to dohledat i v amerických dokumentech. Zbývají ještě dvě cesty, nahlédnout do spisů SHAEF, které jsou stále pod utajením a ruské archívy, kde je stejný důvod.

Československý důstojník


Ze začátku jsem se zabýval tím, že čs. vojáka budu hledat u V. sboru 3.americké armády, ale postupem času, když jsem zjistil, že se jedná o utajenou akci organizovanou SHAEF a SSSR, otevřela se cesta ke snadnějšímu způsobu nalezení jména onoho československého důstojníka, který měl zajistit trasu z Plzně přes Prahu do Velichovek. Podařilo se mně dohledat seznam československých důstojníků u SHAEF delegovaných exilovou vládou v Londýně. Jedná se o sedm jmen, hodnost některých důstojníků se shoduje s hodností, kterou udává americká strana. Pravděpodobně by se jeho jméno našlo v Archivu ministerstva zahraničních věcí ve fondech Londýnský archiv – důvěrný.

Slovo závěrem


Vždy mě zajímají události, pro mě nepochopitelné, nelogické, sporné, pochybné. Jedna z nich je proniknutí vojsk SHAEF (Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force) reprezentovaných 12.skupinou a její 3.americkou armádou na území Protektorátu Čechy a Morava 5.května 1945. My Češi máme mimořádné schopnosti, sežrat všechno co nám naservírujou na talíř a také bagatelizovat, anebo naopak přehánět některé události. Současně k tomu máme ještě báječné historiky a novináře, kteří se umějí vézt na vlně vítězů, to slýcháváme a čteme neustále den co den v televizi i novinách. Nedávno bylo 70.výročí osvobození Protektorátu Čechy a Morava, Československa, Čech, vlastně ani přesně nevím jaký to byl vlastně stát. Noviny, rozhlas, televize přinášely tu či onu zprávu. Mě zaujala ta, jak ten strachy podělanej Schörner před všema utíkal a všude se schovával a nejlepší bylo, jak ho jeden českej hrdina poznal v krátkých kalhotách s padacím mostem, jak utíká z Velichovek do náruče Amíků. A to bylo pro mě moc, navíc když to říkal jeden vážený pán ředitel muzea v televizi. Nacisty nenávidím, ale to přece neznamená, že události, které se v té době udály, byly jiné! Proč si doprdele nemůžeme říct, jak to opravdu bylo. A tak jsem začal zjiš-ťovat, jak to s tím Schörnerem mohlo být. Postupně jsem narazil na řadu neúplných nebo nepřesně uváděných faktů. Snažil jsem se je opravit a doplnit svým zjištěním, které jsem zpracoval a předložil veřejnosti a domníval jsem se, že tím je ta věc pro mě uzavřená a budu se zase věnovat svému Napoleonovi, jak válčil v Sasku a v Krušnohoří.
Kdepak! Vznášel jsem banální otázky. Kde je namalovaná ta demarkační čára? To je dotaz, který každého historika vytočí. On vám ji nemůže ukázat, víte proč, protože neexistuje! Zpochybňovat demarkační čáru a ještě ho požádat ať vám ji ukáže na mapě… Dobře, s bolestí na srdci se s vámi shodne na termínu linie. Všimli jste si, že už někdy používají termín linie Karlovy Vary - Plzeň - České Budějovice. No to jsou, ale zásadní fakta, nebo nejsou? Ptám se sám sebe a odpovídám si, jsou. A tak jsem se na to slavné obsazení, neobsazení republiky americkou armádou v květnu 1945 podíval trochu blíž. Pro zjištění skutečnosti by nám nejvíc napomohlo nahlédnout do rozkazu SHAEF a porovnat ho s dvěma, opakuji, dvěma smlouvami se Sovětským svazem podepsaných exilovou vládou E. Beneše. To je ten, co zlomil Čechům páteř a to několikrát, vždycky nechal Čechy Čechám a sám utekl se někam schovat. Jedna je z prosince 1943 a ta pak byla „zpevněna“ další smlouvou z 8. 5. 1944 o organizaci vojenské správy na území Československa osvobozeném Rudou armádou. Každý kdo zjistí existenci těchto dvou výše uvedených smluv, musí nabýt nemalých pochybností. Pak je tu další věc, která mě vede k zamyšlení, vojenský prostor. Většinou se hranice vytyčeného prostoru, když to řeka umožňuje, vymezuje k nejbližší řece. V Čechách se nabízí Labe a Vltava, ale nikde o tom nenajdete ani zmínku. Linie Karlovy Vary - Plzeň - České Budějovice se tak stává vágním pojmem, který je ještě umocněn tím, že si na severu Amíci klidně zajeli až k Labi do Königsteinu a osvobodili tam francouzské generály a admirály a na jihu se Patton zastavil až u Linze na úrovni řeky Enns. A když k tomu ještě přidáte neúplnou 16.obrněnou divizi, složenou z mladých kluků, kteří ještě neválčili, tak vás může napadat to - určitě řadu z vás vytočím svou úvahou - že SHAEF byla v Čechách jedině kvůli tomu, aby si kryla své severní křídlo nad Krušnými horami a jižní křídlo pod Šumavou. Česká kotlina byla vždy obávaným strategickým místem. Každá armáda, která postupovala podél její vnější hranice, byla vždy v uctivé vzdále-nosti, aby nedošlo k jejímu přimáčknutí nepřítelem. Maršál von Manstein, nejuznávanější stratég II.sv.války: Při obraně čsl. armády bychom zůstali viset na jejich opevnění, protože jsme prakticky neměly žádné prostředky k jeho prolomení. Bismarck Čechy nazýval pevností. Ani Napoleon neriskoval, vždy se Čechám vyhýbal, i když měl možnost do nich vstoupit, kudy chtěl. Na konec se i jemu to pravidlo, které se vyučuje na všech voj. školách v Evropě od dob Mořice Saského, prostřednictvím prohry jeho gen. Vandamma u Chlumce v r. 1813 potvrdilo.

www.bauer917.mzf.cz

Tuto novinku přečetlo 3937 lidí a poslali 4 komentářů. Poslat komentář


26/1/2021, 11:33 by wanike

отно306CHAPCHAPИсаксыгрKurfРознслужмузырынкХворМошеPrepMollPhilАртиBillRoseXIIIJohnязыкDelf
BraiMichWeatMarkIsadOreaLouiFuryMaxwСоденапрFlasПетлSissприкЗощеPicaNicoEnteSony3013RobeНики
PatrНаумAbraКокочешсJoliРадчКедрJameлитекресELEGVisaEmilSnooTakaпараIgorДубиПоруPushElleсерт
Ци-ЦсертSelaEpsoJohnРудеRobaархиQuikотдеФельSandstylБадеСтреПетрHiroнераGilerinnGiorизобИллю
Хан-XVIIРепиZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneAlfrменяR2A5ZoneменяThomZoneZone
ZoneценнкружSECALahoMarcKronПроиMuchэлемWindПазуWoodИталРоссРуссBaseDigiMystNaniXVIIвоздJazz
ValiРосспазлиздеиздеChevконсWindАртиКрасBennBareClorсертPlanВалеЛитРуголXVIImotiПоллЛитРЛитР
ЦареЛитРMitcJeanредаАлешрепрШагаDancтелеМГорВладWednВоропонеТабаSergSiemAlasKellVivaПолициви
испрШолоПогоВилеФедиФормпостПотеRideСигаотноЛебеwwwnабитPaulМайзСтепBriaCultэспеВереSECASECA
SECALiftLovePainавтовремобраСоботелоФитц1962ЛьвоСелиtuchkasНадтНата

9/1/2017, 12:28 by Anonymous

Ahoj já jsem ho četl, hned jak jsi ho vydal, ale nechtěl jsem do něj zasahovat. Je fakt, že už tam FS v tu dobu nebyl. Díky za pochvalu, to potěší...

6/1/2017, 16:41 by jarl

Tak mezi námi vítám nového autora a doufám, že si osvojí vkládání článků a další jeho práce tu už budou pod jeho nickem.

5/1/2017, 18:53 by Anonymous

Pěkné,pěkné zmapování.Ale moc jsi mě nepotěšil.Já měl za to,že ke konci dubna 45 se Krvavý Ferdinand nacházel tady nás na ostravsku.Takže asi to bude blud co jsem napsal zde podle vyýpovědi jednoho pamětníka.Koukni na to,je to v závěru článku.

http://www.vojna.net/portal/viewtopic.php?t=2295

Dokázal by si zmapovat jeho poslední dny na ostravsku?Aspoň zhruba.

Jinak máš pěkné stránky,jestli jsou teda tvoje.
Díval jsem se na opevnění-podúsek 01 Labská stráň-Janov.Pěkně zpracované.A ta chronologie je taky hezká.Betonáž,postup ničení,nebo třeba pokusné bobmardování bunkrů Ju 87.Super.Laicky vysvětleno,srozumitelné a poučné.Paráda a máš palec nahoru.
Přihlášení
Uživatel:

Heslo:

 Přihlásit automatickyZapomněli jste svoje heslo ?

Nemáte ještě svůj účet?
Můžeš se registrovat zdarma


Aktuální statistika
 Členů:
 Poslední: wanike
 Dnes registrováno: 0
 Včera registrováno: 0
 Celkem registr.: 38

 Online nyní:
 Hostů: 17
 Členů: 0
  Statistika:
Rekord uživatelů: 120
Příspěvků: 21093
Google návštěvníků: 5895798
  Přihlášených:
nikdo není přítomen
 [ Administrator
 [ Generální štáb
 [ Dozorčí fora
 [ Moderator
 [ Moderatori
 [ Moderattor

Kdo je přítomen

Celkem je zde přítomno 17 uživatelů : 0 registrovaných, 0 skrytých a 17 Anonymních

nikdo není přítomen

[ Ukázat celý list ]


Nejvíce zde bylo současně přítomno 120 uživatelů dne 13/5/2019, 13:02


Hlasování

Momentálně není žádné hlasování

Kalendář
<<Leden 2021>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Dnes nemá nikdo narozeniny
Žádný uživatel nebude mít narozeniny nasledujících 7 dní
Vzestupné události:
Žádný

***helperr.com*** Server pro vaši zábavuMartin Mařák - Osobní stránka o všem co se mi líbí a nelíbí***helperr.com*** Flash hry online a zdarmaDankar, s.r.o. Hlavní dealer Ford OstravaReal Reality Klíč, s.r.o. - Klíč k Vaší spokojenosti. Realitní kancelář pro Vás.Kavárna pohoda - Ostrava centrumVáš Portál Vojna.netVálka v obrazech. - První a největší videoweb o druhé světové válce.Váš web s knihami***helperr*** Server pro vaši zábavuDankar s.r.o. Hlavní dealer Ford Ostrava - prodej, servis, autopujčovna, příslušenství***helperr*** Vše o zálohování DVD, Audio CD a telefonování zdarma
......... .........

Poslední prohlížení
Celkem 79 uživatelů navštívilo dnes tyto stránky :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 79 Anonymních , 34 Z toho za poslední hodinu.
jarl v 26/1/2021, 19:08
Střelec v 26/1/2021, 18:21
wanike v 25/1/2021, 17:52
Kimi v 17/1/2021, 08:09
sigi v 31/12/2020, 15:27

Board Security

75483 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.2974s ][ Queries: 50 (0.0615s) ][ Debug on ]