Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Navigace
 Navigace
Portal Portal
Fórum Fórum
 Novinky
Kategorie Kategorie
Archív Archív
 Stáhnout
Poslední Poslední
Hledat Hledat
Top 10 Top 10
 Nástroje
Nová témata Nová témata
kB kB
Vzkazy uživatelů Vzkazy uživatelů
Kalendář Kalendář
Album Album
Odkazy Odkazy
 O nás
FAQ FAQ
O moderátorech O moderátorech
Seznam uživatelů Seznam uživatelů
Uživatelské skupiny Uživatelské skupiny
Statistiky Statistiky
Hodnocení Hodnocení
Napište nám Napište nám

Nejvíce příspěvků
Člen Zpráv
 helperr   16777210
 Destroyman   3767
 private_joker   2079
 Martas2411   1606
 hoblik   1213

Rychlé hledání


[ Rozšířené hledání ]

Nová témata
 Ahoj kluci
od jarl v 24/2/2018, 15:04

 KNIHY
od Střelec v 1/1/2018, 11:01

 Modely
od Střelec v 30/12/2017, 19:43

 Vánoce 2017
od sigi v 24/12/2017, 20:21

 Sedmidenní válka o Těšínsko
od Martas2411 v 16/12/2017, 18:33


Nové soubory

Žádné soubory v tuto chvíli.


Statistiky
183
kesizewi

19543

Nejnovější obrázky
Název obrázku: Jak je kamufláž důležitá
Odesílatel: Martas2411
Zaslal: 8/3/2016, 11:17
Zobrazeno: 155
Hodnocení: Nehodnoceno
Komentáře: 0

[ Album ]
  Waldwerk - komplex Rabštejn Odpovědět na tuto novinku Tisk tohoto tématu Informovat mailem o tomto tématu
Zaslal v 8/3/2017, 13:50 od BERNADOTTE
Zprávy WALDWERK - RABŠTEJN ZECHSTEIN WESERFLUG
Většina lidí zná České Švýcarsko jako pohodovou turistickou oblast, kam jezdí lidé načerpat své síly do dalších dnů. Málo kdo ví, že si tuto část Děčínská vybrali nacisté jako vhodné místo pro výrobu zbraní a kde jejich vědci pracovali na tom, jak nejefektněji odstranit ze světa skupinu lidí s jiným náboženským přesvědčením, s jinou barvou očí, vlasů či kůže. Generálmajor dr. ing. Hans Kammler byl jeden z nejmocnějších mužů třetí říše a po r.1945 asi nejmocnější ze všech nacistických bestií. Ke Kammlerovi Hitler vzhlížel s nadějemi, že to bude právě on, kdo odvrátí porážku říše. Byl jedním z generálů, kterého Spojenci chtěli dostat za každou cenu, ale ne aby ho soudili, ale aby využili jeho potenciál odborných znalostí a zkušeností. Pohádkám, že se zastřelil, nebo že ho zastřelil jeden z blízkých spolupracovníků, nevěří snad nikdo z normálně uvažujících lidí. Čtyři, šest nebo devět verzí jeho úmrtí podporují domněnku, že skutečně skončil v americké náruči.
Právě jeho osoba stála u realizace „zázračných zbraní“. Po ustavení Jägerstabu, kde Speer byl jen formálním šéfem, jeho oddělení vybralo 170 míst v Evropě, kde se v přísném utajení, v nově vybudovaných továrnách, měly vyvíjet a vyrábět zbraně s tou nejničivější silou. Samotné Hřen-sko bylo také tím vhodným místem, jež vybrali němečtí geologové pro uskutečnění Kammlerových plánů. Podzemní továrna přímo na hrani-cích byla označená organizačním řádem RMfRuK jako Kuno. Na projektech a po dobu výstavby byla označená jako Cuno. Všechny tři továrny Kuno 1, Kuno 2 a později i Kuno (v projektech Cuno) měly jedno společné, letadla Me262. Objekt Kuno/Cuno vznikl až jako poslední a byl určený k repasi proudových motorů Jumo 004B. Jednalo se o strategické místo. V blízkosti se nacházela vhodná letiště Žatec, Praha, Drážďany,odkud mohly startovat nejmodernější a nejrychlejší letadla na světě Me262. A především nedaleko byl dodavatel motorů i montážní závody. Do Dessau (výrobce motorů Jumo 004B) a do montážních závodů v Českých Budějovicích, Regensburgu, Obertraublingu je přibližně stejná vzdálenost - 250km. Nemalou roli při výběru sehrála i důležitá Kammlerova zpráva. Uváděla, že údržba Me262 vyžaduje vzdělanější a speciálně vybraný personál, který je nutné hledat ve velkých městech. Urychlené nasazení těchto strojů do vzdušných soubojů s ještě neukončeným vývojem, dohady mezi Hitlerem, Milchem a Messerschmittem, nedostatek zkušených pilotů ke konci války apod. je téma vyžadující zcela samostatnou kapitolu. Snad v nějakém příštím příspěvku.
Genocidní Kriminalsticko-biologický institut KBI, ze speciálního útvaru RSHA č.V, který byl přesunut do Hřenska je obsáhlé téma. Institut smrti, jak se mu zkráceně říkalo, se v přísném utajení začal přesouvat z Berlína Werderscher Markt 5 a 6 (u katedrály sv.Hedviky) do Hřenska dne 21.12.1943. Přesun byl proveden na základě přímého rozkazu samotného velitele gestapa Himmlera, pod kterého RSHA spadalo. Pracovali zde vědci, kteří se zabývali antropologickými a genealogickými studiemi, populací cikánského etnika, sterilizací žen apod. Útvar řídil dr. Robert Knight, odborník na rasovou problematiku.
Úplně jiným typem německého vědce, který zde pracoval v meziválečné době, byl Dr.-Ing.Erich Julius Clar, jenž ve Hřensku se i narodil. Byl jeden z mála vědců, kterému nacisté umožnili pracovat ve své soukromé laboratoři. Objevitel polycyklických uhlovodíků (zakladatel nano-technologie) a první, kdo doložil karcinomgenitu v cigaretovém kouři. Choval se apoliticky, nebyl členem nacistické strany, hned po válce se odstěhoval do Skotska. Po smrti byl odměňován řadou vyznamenání. Jinou zajímavostí je prosté konstatování, že Hřensko bylo místem, kam se ke konci války stahoval archív SS, aby byl pak postupně odvážen do Prahy. Pro doplnění válečného období, nelze opomenout i záhadný příběh jednoho z mnoha havarovaných letadel Luftwaffe v Českém Švýcarsku a v jeho okolí. Letadlo Ju52/3mg4e z I.TG3, těsně před koncem války, to napálilo do skalního masivu Stříbrných stěn ve Hřensku, viz samostatná kapitola www.bauer917.mzf.cz.
Rabštejn, v utajeném režimu Zeichstein, se nachází také v Českém Švýcarsku. Mezi továrnami a štolami protéká říčka Kamenice, to je ta říčka, po které se plaví turisté na lodičkách v hřenských soutěskách. Jedná se o rozsáhlý komplex továrních budov, výrobních a skladovacích prostorů, včetně podzemních štol. Není možné opomenout i ubytovací prostory pro ženy a muže, kteří zde byli vězněni. Komplex je malému počtu lidí, to je těm co si jejich mysl uvědomuje jaká zvěrstva dokázal Němec napáchat v II.světové válce, znám jako koncentrační tábor. Ale zároveň to byl zajatecký, pracovní a internační tábor. Pracovali a věznili se zde lidé z velké části Evropy, ale i ze Spojených států. Z USA to bylo 110 až 120 vojáků americké armády, kteří sem byli nasazeni na práci. Američané byli na tom zdravotně lépe, údajně se jednalo o vojáky ve stáří 20-25 let zajatých v Ardénách. Měli nahradit vyhladovělé a vysílené vězně, kteří už nedokázali plnit vysoké pracovní nasazení. Vězni sem byli dováženi z koncentračních táborů Flossenbürg a Dachau. Vysílení a nemohoucí, kteří neskončili v místní márnici, měli to „štěstí“, že byli odvezeni zpět do jednoho z výše uvedených koncentračních táborů.
Jednou ze záhad Zechsteinu je jeho výroba. I dnes, když navštíví areál soustružník, frézař, technik a na vlastní oči uvidí zbylou část výrobních prostorů, nemůže se spokojit s tím, co je o výrobním programu uváděno. Duchovním otcem Zechsteinu byl H.Kammler, už to vzbuzuje pode-zření, že se zde mohly vyrábět a vyvíjet důležité moderní zbraně nebo jejich komponenty. I když o jeho zdejší návštěvě se zatím nenašla ani zmínka, na rozdíl od návštěv v nedalekém litoměřickém Richardu, tak není vyloučeno, že by jeden z největších Waldwerků nenavštívil. Zvláště když jen 15km odtud, přímo v Děčíně, sídlila raketová firma Schmiddingwerke a výzkumné materiálové středisko slitin Krupp Essen dr.Curta Acteho. Essenská filiálka se zabývala unikátním vývojem vysokopevnostních slitin, tzv.slinutých karbidů. Revoluční materiály pro využití v oblasti řezných nástrojů. Bez nichž by nebylo možné např. zrychlit dobývání surovin (štol) nebo obrábět nové vysokopevnostní a vysokotep-lotní slitiny pro nové raketové zbraně. Schmiddingwerke byl dodavatelem raketových motorů pro letadlo s kolmým startem Bachem Ba 349, které se čtyřmi jeho pomocnými raketovými motory dosahovalo výšky 14 km/min. Henschel Hs 117 Schmetterling, poněkud nesymetrická raketa, sofistikovaně naváděná na cíl, dosahovala pomocí motorů Schmidding 1 100km/h s dostupem 11km. Henschel Hs 293 elektronicky řízená bomba pro zneškodňování námořních plavidel nebo Henschel Hs 298 tzv. střela země - vzduch. I seznam a počet obráběcích a lisova-cích strojů, údajně se jednalo o velmi málo opotřebené stroje - jen s 10% opotřebením, mě vede k závěru, že se zde nemohlo jednat o běžnou nenáročnou výrobu. Lisy Müller 500t, Simpel-Kamp 2000t a 55 kusů dalších lisů společně s velkým počtem obráběcích strojů vyžaduje i větší počet odborně vzdělaných technologů, konstruktérů, metalurgů a kontrolorů s velkým množstvím technické dokumentace. A o tom nikde ani slovo.
Helikoptera Fa 223, to je převážně montážní práce. Další uváděné výrobky jsou: barážové zařízení Kutonase, křídla pro letadla Junkers a údaj-ně trupy pro Fw 190, tyto produkty vyžadují minimum obráběcích operací. Jägerprogram - znamenalo uvolnění výrobních kapacit ve prospěch nových moderních zbraní. Zbraně, které byly u Spojenců zatím jen na rýsovacích prknech nebo ve formě prototypů, tak nacistické už byly nasazeny v bojích ve vzduchu i na zemi. Proudová letadla, rakety, raketová letadla i nové tanky bojovaly a způsobovaly spojeneckým vojskům nemalé ztráty. Nelze vyloučit, že Zechstein byl výrobnou a zároveň laboratoří Wunderwaffe.
Po mediálně proslaveném objevu dalších podzemních prostorů v rakouské podzemní továrně, Rabštejn/Zeichstein poutá zvýšenou pozornost zahraničních badatelů. Připomínám, že rakouské podzemní prostory mají plochu jen 50 000m2, což je menší plocha oproti plánovaným rabštejnským 82 500m2, kde se údajně zrealizovalo jen 17 530 m2. Ale kdo ví, zda 17 530m2 je to konečné číslo. Proč údajně? Předložím několik čísel, triviálních výpočtů. Výpověď čísel bývá argumentem, nahradí spoustu slov a vět. Jednou z pochybností je vytěžená hornina a její doprava ze štol. Jiná technologie dobývání, než pneumatickými kladivy s vrtacími tyčemi s běžně užívanou trhací technikou a doprava pomocí maloob-jemových vyklápěcích vozíků, lidská kapacita koncentračního a pracovního tábora, rovněž i jiná nákladní auta, než nad 4t, mně není známa. Žádná metoda „Drill and blast“, žádné Salzgittery žádné Komatsu, žádné Tatry 158 8x8… další na www.bauer917.mzf.cz kapitola Rabštejn

Tuto novinku přečetlo 1215 lidí a poslali 6 komentářů. Poslat komentář


11/3/2017, 00:36 by jarl

Já o tom četl včera v novinách, ale tohle přece není nějaký senzační objev, ale odhalení něčeho, co se v té lokalitě už nějaký čas hledalo. Navíc teď nikdo není schopen určit o jak velký podzemní komplex se jedná, takže může jít jenom o pár se metrů chodeb., ve kterých se nic zajímavého nenajde. Ale rozhodně nechci nikoho od podobných aktivit odrazovat. Někam Němci tu jantarovou komnatu schovat museli a i štěchovický poklad pořád čeká na svého objevitele.

10/3/2017, 22:10 by Martas2411

jarl napsal:
Zajímavý článek z trochu jiného soudku, než jsme na Vojně zvyklí. K té možnosti objevení nějakých rozsáhlých podzemních prostorů (továren) u Hřenska bych byl hodně skeptický. Ke spoustě lokalit, o které zavadila noha nacistického vojáka, se váže nějaká legenda o tajných úkrytech přechovávajících nejrůznější poklady, archivy a nakradené umělecké předměty, ale většinou se tam nic nenašlo.


Tak něco podobného se našlo tady i u nás.Zatím to prozkoumávaj.Je to hodně zatopené.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2052730-unikatni-objev-kousek-od-hlucinska-byla-nacisticka-podzemni-tovarna

9/3/2017, 16:09 by jarl

Zajímavý článek z trochu jiného soudku, než jsme na Vojně zvyklí. K té možnosti objevení nějakých rozsáhlých podzemních prostorů (továren) u Hřenska bych byl hodně skeptický. Ke spoustě lokalit, o které zavadila noha nacistického vojáka, se váže nějaká legenda o tajných úkrytech přechovávajících nejrůznější poklady, archivy a nakradené umělecké předměty, ale většinou se tam nic nenašlo.

8/3/2017, 17:17 by Destroyman

No nevim. Nejsem geolog, ale tuším, že je trošku rozdíl mezi pískem a pískovcem a navíc - můj táta u těch sil pracoval. Takže vím, že ty sila samy o sobě moc neváží, protože jsou skoro celý rok prázdná. Obilí je v nich jen při sklizni. Do jedněch se obilí vozí, pak se prožene sušičkou, uskladní se v dalším a průběžně se odváží.

8/3/2017, 15:21 by BERNADOTTE

Destroyman napsal:
Karle, nevím jestli jsi četl Jozův Rabštejn, ale ten píše, že vytěženou horninou se zasypala bažina na kraji České Kamenice. Dneska jsou na tom místě sběrné suroviny, fotbalový stadion a obilná sila firmy ZZN. Po bažině tam koneckonců dodnes zbyl malý rybníček mezi sběrnými surovinami a silnicí.


To jsme všechno šetřili, ale bohužel, nevychází ani přepravní časy pískovcové horniny-viz samostatná kapitola... a ta obilná sila by se na písku už dávno zhroutila

8/3/2017, 15:11 by Destroyman

Karle, nevím jestli jsi četl Jozův Rabštejn, ale ten píše, že vytěženou horninou se zasypala bažina na kraji České Kamenice. Dneska jsou na tom místě sběrné suroviny, fotbalový stadion a obilná sila firmy ZZN. Po bažině tam koneckonců dodnes zbyl malý rybníček mezi sběrnými surovinami a silnicí.
Přihlášení
Uživatel:

Heslo:

 Přihlásit automatickyZapomněli jste svoje heslo ?

Nemáte ještě svůj účet?
Můžeš se registrovat zdarma


Aktuální statistika
 Členů:
 Poslední: kesizewi
 Dnes registrováno: 0
 Včera registrováno: 0
 Celkem registr.: 183

 Online nyní:
 Hostů: 6
 Členů: 0
  Statistika:
Rekord uživatelů: 78
Příspěvků: 19543
Google návštěvníků: 5751088
  Přihlášených:
nikdo není přítomen
 [ Administrator
 [ Generální štáb
 [ Dozorčí fora
 [ Moderator
 [ Moderatori
 [ Moderattor

Kdo je přítomen

Celkem je zde přítomno 6 uživatelů : 0 registrovaných, 0 skrytých a 6 Anonymních

nikdo není přítomen

[ Ukázat celý list ]


Nejvíce zde bylo současně přítomno 78 uživatelů dne 3/6/2017, 15:33


Hlasování

Momentálně není žádné hlasování

Kalendář
<<Únor 2018>>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Dnes nemá nikdo narozeniny
Uživatelé, kteří mají do 7 dnů narozeniny: Manstein (27), stanah112 (45)
Vzestupné události:
Žádný

***helperr.com*** Server pro vaši zábavuMartin Mařák - Osobní stránka o všem co se mi líbí a nelíbí***helperr.com*** Flash hry online a zdarmaDankar, s.r.o. Hlavní dealer Ford OstravaReal Reality Klíč, s.r.o. - Klíč k Vaší spokojenosti. Realitní kancelář pro Vás.Kavárna pohoda - Ostrava centrumVáš Portál Vojna.netVálka v obrazech. - První a největší videoweb o druhé světové válce.Váš web s knihami***helperr*** Server pro vaši zábavuDankar s.r.o. Hlavní dealer Ford Ostrava - prodej, servis, autopujčovna, příslušenství***helperr*** Vše o zálohování DVD, Audio CD a telefonování zdarma
......... .........

Poslední prohlížení
Celkem 105 uživatelů navštívilo dnes tyto stránky :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 105 Anonymních , 21 Z toho za poslední hodinu.
jarl v 24/2/2018, 15:01
Martas2411 v 22/2/2018, 17:59
QVAK v 21/2/2018, 02:14
sigi v 20/2/2018, 16:42
kesizewi v 24/1/2018, 07:11

Board Security

46314 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.2957s ][ Queries: 50 (0.1025s) ][ Debug on ]