Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
BERNADOTTE
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 8/3/2017, 13:50  Předmět:  Waldwerk - komplex Rabštejn Odpovědět s citátemDolůNahoru

WALDWERK - RABŠTEJN ZECHSTEIN WESERFLUG
Většina lidí zná České Švýcarsko jako pohodovou turistickou oblast, kam jezdí lidé načerpat své síly do dalších dnů. Málo kdo ví, že si tuto část Děčínská vybrali nacisté jako vhodné místo pro výrobu zbraní a kde jejich vědci pracovali na tom, jak nejefektněji odstranit ze světa skupinu lidí s jiným náboženským přesvědčením, s jinou barvou očí, vlasů či kůže. Generálmajor dr. ing. Hans Kammler byl jeden z nejmocnějších mužů třetí říše a po r.1945 asi nejmocnější ze všech nacistických bestií. Ke Kammlerovi Hitler vzhlížel s nadějemi, že to bude právě on, kdo odvrátí porážku říše. Byl jedním z generálů, kterého Spojenci chtěli dostat za každou cenu, ale ne aby ho soudili, ale aby využili jeho potenciál odborných znalostí a zkušeností. Pohádkám, že se zastřelil, nebo že ho zastřelil jeden z blízkých spolupracovníků, nevěří snad nikdo z normálně uvažujících lidí. Čtyři, šest nebo devět verzí jeho úmrtí podporují domněnku, že skutečně skončil v americké náruči.
Právě jeho osoba stála u realizace „zázračných zbraní“. Po ustavení Jägerstabu, kde Speer byl jen formálním šéfem, jeho oddělení vybralo 170 míst v Evropě, kde se v přísném utajení, v nově vybudovaných továrnách, měly vyvíjet a vyrábět zbraně s tou nejničivější silou. Samotné Hřen-sko bylo také tím vhodným místem, jež vybrali němečtí geologové pro uskutečnění Kammlerových plánů. Podzemní továrna přímo na hrani-cích byla označená organizačním řádem RMfRuK jako Kuno. Na projektech a po dobu výstavby byla označená jako Cuno. Všechny tři továrny Kuno 1, Kuno 2 a později i Kuno (v projektech Cuno) měly jedno společné, letadla Me262. Objekt Kuno/Cuno vznikl až jako poslední a byl určený k repasi proudových motorů Jumo 004B. Jednalo se o strategické místo. V blízkosti se nacházela vhodná letiště Žatec, Praha, Drážďany,odkud mohly startovat nejmodernější a nejrychlejší letadla na světě Me262. A především nedaleko byl dodavatel motorů i montážní závody. Do Dessau (výrobce motorů Jumo 004B) a do montážních závodů v Českých Budějovicích, Regensburgu, Obertraublingu je přibližně stejná vzdálenost - 250km. Nemalou roli při výběru sehrála i důležitá Kammlerova zpráva. Uváděla, že údržba Me262 vyžaduje vzdělanější a speciálně vybraný personál, který je nutné hledat ve velkých městech. Urychlené nasazení těchto strojů do vzdušných soubojů s ještě neukončeným vývojem, dohady mezi Hitlerem, Milchem a Messerschmittem, nedostatek zkušených pilotů ke konci války apod. je téma vyžadující zcela samostatnou kapitolu. Snad v nějakém příštím příspěvku.
Genocidní Kriminalsticko-biologický institut KBI, ze speciálního útvaru RSHA č.V, který byl přesunut do Hřenska je obsáhlé téma. Institut smrti, jak se mu zkráceně říkalo, se v přísném utajení začal přesouvat z Berlína Werderscher Markt 5 a 6 (u katedrály sv.Hedviky) do Hřenska dne 21.12.1943. Přesun byl proveden na základě přímého rozkazu samotného velitele gestapa Himmlera, pod kterého RSHA spadalo. Pracovali zde vědci, kteří se zabývali antropologickými a genealogickými studiemi, populací cikánského etnika, sterilizací žen apod. Útvar řídil dr. Robert Knight, odborník na rasovou problematiku.
Úplně jiným typem německého vědce, který zde pracoval v meziválečné době, byl Dr.-Ing.Erich Julius Clar, jenž ve Hřensku se i narodil. Byl jeden z mála vědců, kterému nacisté umožnili pracovat ve své soukromé laboratoři. Objevitel polycyklických uhlovodíků (zakladatel nano-technologie) a první, kdo doložil karcinomgenitu v cigaretovém kouři. Choval se apoliticky, nebyl členem nacistické strany, hned po válce se odstěhoval do Skotska. Po smrti byl odměňován řadou vyznamenání. Jinou zajímavostí je prosté konstatování, že Hřensko bylo místem, kam se ke konci války stahoval archív SS, aby byl pak postupně odvážen do Prahy. Pro doplnění válečného období, nelze opomenout i záhadný příběh jednoho z mnoha havarovaných letadel Luftwaffe v Českém Švýcarsku a v jeho okolí. Letadlo Ju52/3mg4e z I.TG3, těsně před koncem války, to napálilo do skalního masivu Stříbrných stěn ve Hřensku, viz samostatná kapitola www.bauer917.mzf.cz.
Rabštejn, v utajeném režimu Zeichstein, se nachází také v Českém Švýcarsku. Mezi továrnami a štolami protéká říčka Kamenice, to je ta říčka, po které se plaví turisté na lodičkách v hřenských soutěskách. Jedná se o rozsáhlý komplex továrních budov, výrobních a skladovacích prostorů, včetně podzemních štol. Není možné opomenout i ubytovací prostory pro ženy a muže, kteří zde byli vězněni. Komplex je malému počtu lidí, to je těm co si jejich mysl uvědomuje jaká zvěrstva dokázal Němec napáchat v II.světové válce, znám jako koncentrační tábor. Ale zároveň to byl zajatecký, pracovní a internační tábor. Pracovali a věznili se zde lidé z velké části Evropy, ale i ze Spojených států. Z USA to bylo 110 až 120 vojáků americké armády, kteří sem byli nasazeni na práci. Američané byli na tom zdravotně lépe, údajně se jednalo o vojáky ve stáří 20-25 let zajatých v Ardénách. Měli nahradit vyhladovělé a vysílené vězně, kteří už nedokázali plnit vysoké pracovní nasazení. Vězni sem byli dováženi z koncentračních táborů Flossenbürg a Dachau. Vysílení a nemohoucí, kteří neskončili v místní márnici, měli to „štěstí“, že byli odvezeni zpět do jednoho z výše uvedených koncentračních táborů.
Jednou ze záhad Zechsteinu je jeho výroba. I dnes, když navštíví areál soustružník, frézař, technik a na vlastní oči uvidí zbylou část výrobních prostorů, nemůže se spokojit s tím, co je o výrobním programu uváděno. Duchovním otcem Zechsteinu byl H.Kammler, už to vzbuzuje pode-zření, že se zde mohly vyrábět a vyvíjet důležité moderní zbraně nebo jejich komponenty. I když o jeho zdejší návštěvě se zatím nenašla ani zmínka, na rozdíl od návštěv v nedalekém litoměřickém Richardu, tak není vyloučeno, že by jeden z největších Waldwerků nenavštívil. Zvláště když jen 15km odtud, přímo v Děčíně, sídlila raketová firma Schmiddingwerke a výzkumné materiálové středisko slitin Krupp Essen dr.Curta Acteho. Essenská filiálka se zabývala unikátním vývojem vysokopevnostních slitin, tzv.slinutých karbidů. Revoluční materiály pro využití v oblasti řezných nástrojů. Bez nichž by nebylo možné např. zrychlit dobývání surovin (štol) nebo obrábět nové vysokopevnostní a vysokotep-lotní slitiny pro nové raketové zbraně. Schmiddingwerke byl dodavatelem raketových motorů pro letadlo s kolmým startem Bachem Ba 349, které se čtyřmi jeho pomocnými raketovými motory dosahovalo výšky 14 km/min. Henschel Hs 117 Schmetterling, poněkud nesymetrická raketa, sofistikovaně naváděná na cíl, dosahovala pomocí motorů Schmidding 1 100km/h s dostupem 11km. Henschel Hs 293 elektronicky řízená bomba pro zneškodňování námořních plavidel nebo Henschel Hs 298 tzv. střela země - vzduch. I seznam a počet obráběcích a lisova-cích strojů, údajně se jednalo o velmi málo opotřebené stroje - jen s 10% opotřebením, mě vede k závěru, že se zde nemohlo jednat o běžnou nenáročnou výrobu. Lisy Müller 500t, Simpel-Kamp 2000t a 55 kusů dalších lisů společně s velkým počtem obráběcích strojů vyžaduje i větší počet odborně vzdělaných technologů, konstruktérů, metalurgů a kontrolorů s velkým množstvím technické dokumentace. A o tom nikde ani slovo.
Helikoptera Fa 223, to je převážně montážní práce. Další uváděné výrobky jsou: barážové zařízení Kutonase, křídla pro letadla Junkers a údaj-ně trupy pro Fw 190, tyto produkty vyžadují minimum obráběcích operací. Jägerprogram - znamenalo uvolnění výrobních kapacit ve prospěch nových moderních zbraní. Zbraně, které byly u Spojenců zatím jen na rýsovacích prknech nebo ve formě prototypů, tak nacistické už byly nasazeny v bojích ve vzduchu i na zemi. Proudová letadla, rakety, raketová letadla i nové tanky bojovaly a způsobovaly spojeneckým vojskům nemalé ztráty. Nelze vyloučit, že Zechstein byl výrobnou a zároveň laboratoří Wunderwaffe.
Po mediálně proslaveném objevu dalších podzemních prostorů v rakouské podzemní továrně, Rabštejn/Zeichstein poutá zvýšenou pozornost zahraničních badatelů. Připomínám, že rakouské podzemní prostory mají plochu jen 50 000m2, což je menší plocha oproti plánovaným rabštejnským 82 500m2, kde se údajně zrealizovalo jen 17 530 m2. Ale kdo ví, zda 17 530m2 je to konečné číslo. Proč údajně? Předložím několik čísel, triviálních výpočtů. Výpověď čísel bývá argumentem, nahradí spoustu slov a vět. Jednou z pochybností je vytěžená hornina a její doprava ze štol. Jiná technologie dobývání, než pneumatickými kladivy s vrtacími tyčemi s běžně užívanou trhací technikou a doprava pomocí maloob-jemových vyklápěcích vozíků, lidská kapacita koncentračního a pracovního tábora, rovněž i jiná nákladní auta, než nad 4t, mně není známa. Žádná metoda „Drill and blast“, žádné Salzgittery žádné Komatsu, žádné Tatry 158 8x8… další na www.bauer917.mzf.cz kapitola Rabštejn


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 8/3/2017, 15:11  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Karle, nevím jestli jsi četl Jozův Rabštejn, ale ten píše, že vytěženou horninou se zasypala bažina na kraji České Kamenice. Dneska jsou na tom místě sběrné suroviny, fotbalový stadion a obilná sila firmy ZZN. Po bažině tam koneckonců dodnes zbyl malý rybníček mezi sběrnými surovinami a silnicí.


  
BERNADOTTE
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 8/3/2017, 15:21  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Destroyman napsal:
Karle, nevím jestli jsi četl Jozův Rabštejn, ale ten píše, že vytěženou horninou se zasypala bažina na kraji České Kamenice. Dneska jsou na tom místě sběrné suroviny, fotbalový stadion a obilná sila firmy ZZN. Po bažině tam koneckonců dodnes zbyl malý rybníček mezi sběrnými surovinami a silnicí.


To jsme všechno šetřili, ale bohužel, nevychází ani přepravní časy pískovcové horniny-viz samostatná kapitola... a ta obilná sila by se na písku už dávno zhroutila


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 8/3/2017, 17:17  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No nevim. Nejsem geolog, ale tuším, že je trošku rozdíl mezi pískem a pískovcem a navíc - můj táta u těch sil pracoval. Takže vím, že ty sila samy o sobě moc neváží, protože jsou skoro celý rok prázdná. Obilí je v nich jen při sklizni. Do jedněch se obilí vozí, pak se prožene sušičkou, uskladní se v dalším a průběžně se odváží.


  
jarl
Obergefreiter


Věk: 46
Založen: 29. 11. 2011
Příspěvky: 1006
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic
17829.34 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 9/3/2017, 16:09  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Zajímavý článek z trochu jiného soudku, než jsme na Vojně zvyklí. K té možnosti objevení nějakých rozsáhlých podzemních prostorů (továren) u Hřenska bych byl hodně skeptický. Ke spoustě lokalit, o které zavadila noha nacistického vojáka, se váže nějaká legenda o tajných úkrytech přechovávajících nejrůznější poklady, archivy a nakradené umělecké předměty, ale většinou se tam nic nenašlo.

_________________
Quod licet Iovi, non licet bovi.

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 10/3/2017, 22:10  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

jarl napsal:
Zajímavý článek z trochu jiného soudku, než jsme na Vojně zvyklí. K té možnosti objevení nějakých rozsáhlých podzemních prostorů (továren) u Hřenska bych byl hodně skeptický. Ke spoustě lokalit, o které zavadila noha nacistického vojáka, se váže nějaká legenda o tajných úkrytech přechovávajících nejrůznější poklady, archivy a nakradené umělecké předměty, ale většinou se tam nic nenašlo.


Tak něco podobného se našlo tady i u nás.Zatím to prozkoumávaj.Je to hodně zatopené.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2052730-unikatni-objev-kousek-od-hlucinska-byla-nacisticka-podzemni-tovarna


  
jarl
Obergefreiter


Věk: 46
Založen: 29. 11. 2011
Příspěvky: 1006
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic
17829.34 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 11/3/2017, 00:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Já o tom četl včera v novinách, ale tohle přece není nějaký senzační objev, ale odhalení něčeho, co se v té lokalitě už nějaký čas hledalo. Navíc teď nikdo není schopen určit o jak velký podzemní komplex se jedná, takže může jít jenom o pár se metrů chodeb., ve kterých se nic zajímavého nenajde. Ale rozhodně nechci nikoho od podobných aktivit odrazovat. Někam Němci tu jantarovou komnatu schovat museli a i štěchovický poklad pořád čeká na svého objevitele.

_________________
Quod licet Iovi, non licet bovi.

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
wanike
Momentálně zabanován
GefreiterZaložen: 25. 01. 2021
Příspěvky: 1408

225.00 Sigidolar

blank.gif
PříspěvekZaslal: 26/1/2021, 11:38  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Росс310BettCHAPObseбольShouМатуКругстудперьОльгВолкReneWaltY180PremStepMoreXVIIПопоКозыLocu
LittCharPanaAndrМГорPatrQuinавтоKellСодеКондAmorambiMcCaКристечеSlimAlexMatiLisaTescPradLogi
PatrThomЛифаVIIIСергBlacзаплChriСодеZeyeсловModoGammGellVentAlfrYangСодеКороСодеMariJoliСави
VIIICotoSelaDeskПогоSilvDaviXVIIQuikЧепуЖернVictstylЛениУдовстихЧернмафиденьVenisignШабаТель
GeorVladШитоZoneZoneZoneZonediamNasoZoneZoneZoneZoneZoneMORGXXXIZoneChetZoneменяPeteZoneZone
ZoneVillклейFlasПодпязыкNardSiemKageБайкWindСодеB5205406ProfСодеАртипредProlBELLпатидиагFusi
ТурцАртиэлемиздеобраExtr(гитWind1007WindмозаBamiLighсертAdvaЛитРЛитРThisGeraХасиMelaЛитРСары
ТихоЛитРJorgБрошлодкКарагалеМарзlibrVIIIнескDearДашуTravAlleтрудАнтиобучMichShocдублОбравозр
вещеСавикласВиноТопотексСпасзверУткиЛернЗемлСоветайнХежеЗазыElecСазоуверЛеонЦветИльиFlasFlas
FlasОпубKurtавтоБашмIntrМороДыдкHomeМилоВелиКулиПероtuchkasИллюпазл


   OfflineOsobní galerie uživatele wanikeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

76184 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1997s ][ Queries: 19 (0.0178s) ][ Debug on ]