Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Destroyman
Oberst

Věk: 47
58629.76 Sigidolar

japan.gif
PříspěvekZaslal: 30/8/2016, 18:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No, to máš teda hodně drahýho koníčka.

Vodnář Pohlaví:Muž Pes OfflineOsobní galerie uživatele DestroymanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 1/9/2016, 16:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Lokomotiva 422.0 od Brawy v měřítku H0 v provedení z počátku první republiky mě stála skoro osmičku a to není extra sběratelskej kousek - ty se tomhle měřítku pohybují od 30 do 60 litrů a nejdou provozovat na běžném kolejišti, protože potřebují maketový a nikoliv modelový poloměr zatáček.
Kitařina je relativně levná...

Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie uživatele StřelecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 3/9/2016, 17:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak jsem si z Pilsenkitu dotáhl kupu setinek od Zvezdy,a taky očekávané LT-35 ve dvaasedmdesátině od Poláků. Za 220,- kus mam dva, stavba bude brutálně jednoduchá a rychlá, barvení a patinace bude krapet vopruz. jeden večer se slepí hlavní podsestavy (věž, trup, pásy z kolama jsou v celku) a celý se to natře. Do druhýho večera uschne barva a pak se zkompletuje tank.

Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie uživatele StřelecZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 16/9/2016, 17:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Dvaasedmdesátina LT-35 v německém provedení od Poláků je celkem vydařená, ale na něco soudruzi pšonci přeci jen zapoměli. Podle obtiskového aršíku ale soudím, že bude ještě slovenský přebal, i když by to měla být spíš jiná verze (s vanou bez zadního Notka a rezervních kol na bocích mezi pásy.

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 16/9/2016, 17:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Kdo máte málo místa, obě ruce levý a chcete nějakou druhoválečnou techniku, nakupte si herní modely tanků a náklaďáků 1/100 od Zvezdy. Mají minimum dílů, nemusí se lepit, dají se sehnat kolem kila (u Bílka) a je jich celkem slušnej sortiment. Vedle obligátních Němců a SSSR je i pár zajímavejch Britů a objevujou se i Američani. Nejjednodušší kousky mají jen pět dílů, ale přesto vypadají koukatelně, vhodná kamo to ještě vylepší. Něco se hodí i na poválečnou ČSLA.

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 6/1/2017, 18:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Hobby Boss nemaje co dělat vydal ve dvaasedmdesátině traktor Stalinec a tahač Komsomolec. Komsomolec je jednoduchá stavebnice za tři kila - po vejplatě ho pořídim. Možná půjdu i do Stalince, ale ten je dražší a na díly jsem nekoukal. Rozhodně to slušně obohatí sbírku.

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 18/1/2017, 18:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak jsem pořídil Komintern - sice prakticky absentuje většina vybavení kabiny, ale dovnitř stejně nebude vidět. Výrobce neřeší ani zasklení... Skouknul jsem i Stalince, jde o verzi s plechovou boudou. Pokud by se to stavělo bez boudy, bude potřeba dodělat komplet interiér kabiny, nebo počkat, jestli ho někdo časem nevyprodukuje.

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 10/5/2017, 16:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Zdá se, že HobbyBoss se pustil do sovětských tahačů v měřítku 1/72 ve velkém. Po dvou variantách Stalince a Kominternu jsem u Bílka na krámu zahlíd Vorošilovce. Stavebnice jsou brutálně jednoduchý, cena je bohužel vyšší, než by si to zasloužilo. Polské modely téže kategorie a obtížnosti se pohybují kolem 220,- Kč, Houbybosí kousky jsou přes tři kila.
Jinak jsem sehnal porci setinek od Zvezdy, hezoučká je T-60 (údajně přezdívaný bratskij mogil na dvoje tankistov). Taky jsem pořídil KV-1 - patrně bude ve dvou přebalech - díly umožňují volbu dvou typů kanónu. Taky jsem vzal T-34 v provedení ''mikymaus'' a pár věcí, co už nejsou nový. Na těchhle jednoduchých věcech testuju různý kamufláže - téčko s okrovejma flekama, nebo KV v tříbarevný kamufláži (obojí od Leningradu) vypadají dost neskutečně. Ostatně T-34/1940 od Bobrujska nebo T-26/1939 z Íránu (taktéž tříbarevné) taky zaujmou na pohled.

Poslední dvaasedmdesátiny od Poláků jsou polopásové tahače - C4P ve dvou verzích za Poláky a Sd.Kfz.II za Němce. Tyhle rychlostavebnice slušně obohatí sbírku nejen co do počtu, ale i vzhledem.

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 12/5/2017, 17:55  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak jsem včera viděl pětatřicetinovou želvu od firmy HobbyBoss. Cena pod 700,-, stavebnice o třídu lepší, než od Takomu. Trup má dva výlisky - oddělený je jen vrchlík nástavby. Součástí jsou i plechy, dvoje různé gumové pneumatiky a je to připravené na instalaci interiéru. Obrázek na krabici je pikantní - německý voják kouká z otevřených dvířek želvy v načí původní kamufláži na píchlý zadní kolo...

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 29/6/2017, 16:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Koupil jsem houbybosí želvu v pětatřicetině za 649,- Kč. Stavba bude jednodušší, než od Takomu, řada detailů je lepších. Celkové tvarování je víceméně stejné, rozměry vycházejí velmi podobné. Spodek je hladký, konstrukce modelu evidentně počítá s doplněním interiéru formou extra sady. Dvířka a úložné schránky lze udělat otevřené. Akorát bude třeba prohloubit rytí kolem dvojdílného deklíku nad motorem, které je relativně mělké. Celkem to za ty prachy nevypadá zle, i když puristi budou zase remcat kvůli tvaru a detailům. Dokumentace na to kromě fotek není, takže zůstane jen u keců....

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 2/9/2017, 16:07  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Dneska je v Plzni Pilsenkit. Co se akce nekoná na střelnici, je to rok od roku slabší. Přesto jsem tam nechal dneska tři litry. Největším úlovkem je I-16 v měřítku 1/32 od ICM. Jde o letošní "podzimní" novinku, trochu to připomíná dvaasedmdesátinu téhož výrobce. Na trupu je pár drobných propadlin, jinak výlisky vypadají dobře (cena kolem 800,- podle prodejce). Další významné úlovky byly "vlastenecké", oba v pětatřicetině. Prvním je KPÚV vz. 37M od Special Hobby (série Special Armor) a jde o čs protitankový kanón v provedení na pneumatikách. pěchotní provedení na loukoťových kolech jsem tu popisoval loni. Nejde o úpravu loňského modelu pouhým doplněním nových kol - hlavní rámeček je kupodivu celý nový. Výstavní cena 180,-, na pultech asi víc. Druhým kouskem a největší ranou do rozpočtu (cca 1200,-) je odlévaný OA vz.30 od firmy MMK. Krabice plná odlitků, velká plástev fotoleptů a návod na CD. Všechno to začistit a nic nepodělat bude docela fuška - stavebnice nabízí několik možností sestavení a lze otevřít motor i celkem slušně vybavený interiér. Pokud budou díly pasovat, prohlásím poměr cena/výkon za přiměřený. Jako další jsem si přitáhl nějaké setinky od Zvezdy (nabídka tohodle sortimentu proti loňsku mizerná), dvaasedmdesátinovou pancéřovou drezínu DTR od UM a jako kuriozitu dvaasedmdesátinu Glosteru Gladiator od Frogu v originál pytlíku i s dekálama (britská a norská verze). Model je asi starší než já, ale pořád je to nejlepší Gladiátor ve svým měřítku. Poslední kořistí byla dvaasedmdesátina 105mm leFH 18 od First to fight, kterou stánkaři patrně z Polska nabízeli za 150,- (běžná česká cena 220,-). Jednu už jsem měl, ale připravenou k palbě. Druhou chci zapřáhnout za tahač, který mi doma taky straší...

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 1/12/2017, 17:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak tu máme něco pro lodičkáře - česká firma Special Hobby v řadě "Special Navy" vydala stavebnici miniponorky Biber v měřítku 1/72. Cena 350,- Kč, jednoduchá stavba, hezké detaily. Na výběr je několik kamuflážních schémat, z toho jedno dost divoké. Časem k tomu bude i přepravní vlečňák.
Model nebude velký, ale ve sbírce rozhodně nezapadne.

Střelec
Unterfeldweber

20035.16 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 1/12/2017, 17:20  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

First to fight (Poláci) dělá ve dvaasedmdesátině polskou variantu čs houfnice vz.14/19 - jde o lehce odlehčenou verzi bez sedaček obsluhy a blatníků před štítem.

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma