Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 20/12/2013, 07:32  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak jsem se po pár letech dokopal k úpravě dvaasedmdesátinovejch houfnic vz.14 od HäT na vzor 14/19 metodou "žaves". Odříznul jsem krátkej lauf a vyrobil prodlouženej z uchošťouru. Objímky jsem nakrájel od oka ze smršťovací bužírky a celý to na místo zalepil vteřiňákem. Detaily budou po svátcích...

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/1/2014, 14:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Našel jsem doma kuriozitku - BT-7 vz. 37 v mašinkářským měřítku H0 (1/87). Výroba ruská, prodejce ROCO, už se to léta nedělá. Polotovar byl ve škatuli poskládanej na sucho, tak jsem to prolil lepidlem, dolepil přiložený detaily a obarvil tříbarevnou kamufláží z roku 39. ještě to trochu provozně upatlam a pak to sem hodím...

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/1/2014, 10:45  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Z modelářskýho hlediska zajímavej dokument:
http://www.youtube.com/watch?v=1h8yhKUXQoU
zprovoznění BT-7 - celkem zachovalej "úlovek" z bažin, komplet originál až na blatníky. Doporučuju věnovat pozornost detailům interiéru u řidiče a v motoru...

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 15/9/2015, 13:40  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Známej mi obstaral plastikovou stavebnici řopíku vz.37 A (180°) v měřítku 1/87 (H0) od firmy SDV. Vzal poslední za kilo v nějakém výprodeji. Jeden už mám ztracenej v terénu kolejiště. Kdo má rád hodinařinu, může si udělat interiér - stěny stavebnice jsou dvojité a vnitřní mají naznačená prkna bednění. Strop byl patrně zamýšlen jako sundavací, protože při stavbě na pevno moc nesedí a je nutno spoj dost tmelit a brousit.

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 11/10/2015, 22:39  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Našiel som na internete túto zaujímavú diorámu sovietskeho nákladiaku, ktorý dostal zásah od nemeckej artilérie. Veľmi sa mi to páči.

Naposledy upravil private_joker dne 12/10/2015, 09:53, celkově upraveno 1 krát

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 12/10/2015, 06:09  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Nějak se mi to nezobrazuje

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 12/10/2015, 09:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

A teraz ?

jarl
Obergefreiter

Věk: 43
17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 12/10/2015, 11:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Mně se to také nezobrazovalo, ale teď už je to dobré.

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 30/12/2017, 20:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak jsem objevil něco pro lodičkáře. Zvezda dělá v herní sérii lodičku typu BK1125 v měřítku 1/350. Model má 6-7 součástek podle verze (včetně vodní hladiny). Návod zmiňuje dvě, ale je možno postavit tři verze - starou s věží T-28 a dvěma kulometnými věžičkami, pozdější variantu s věží T-34 a dvěma kulometnými věžičkami a do třetice s kaťušemi místo zadní kulometné věžičky. Pidiloď je cca 6 cm dlouhá a mohla by se vejít do větší žárovky, nebo hodně malé lahve. Při sestavení je nutno vytmelit spáru mezi palubou s nástavbami a trupem (ten má kupodivu zespodu náznak tunelu se šroubem). Paluba s nástavbami má pár detailů zezhora (dto věže), boky nástavby jsou holé kvůli technologii lisování (bez dveří a průzorů), stěžněm se nikdo nezdržoval. Kaťuše tvoří jen schématický výlisek rampy a jakási nosná vidlice. Celá ta paráda stála u Bílka 105,- Kč, což je celkem slušné.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/3/2018, 19:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak nám Poláci v rámci série "first to fight" vydali dvaasedmdesátinu houfnice vz.14/19 - jednou v původní a podruhé v modernizované polské verzi (očesanou o blatníky a sedačky vezené obsluhy). Obě verze se liší jen o půl rámečku s díly. Kvalita je dobrá, ústí hlavně duté, jen stará verze bude potřebovat vyměnit plná madla na blatnících za drátěná.

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma