Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Destroyman
Gefreiter

483.06 Sigidolar

japan.gif
PříspěvekZaslal: 28/6/2018, 21:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tohle není vtip, to se mi opravdu tenhle týden stalo.

Jak možná víte, píšu pro nějaký ty časopisy, z nichž každej má samozřejmě svého šéfa. Anebo šéfovou. Já mám takový šéfky hnedle tři. Všechny jsem poznal ještě za svobodna, avšak v nedávné době se všechny v rychlém sledu povdávaly a změnily příjmení. Což jim pořád ovšem nebrání v mailové komunikaci pod dívčími jmény, jindy ale píšou pod novým příjmením. A v tom se projevilo jádro pudla.

Stalo se totiž, že jsem měl sepsat krátký článek o incidentu v Tonkinském zálivu v roce 1964. Bohužel jsem si popletl šéfky a měl za to, že píšu do dětského časopisu. Takže šéfová seriózního periodika pro dospělé málem spadla ze židle, když četla hlášky typu "jestlipak si ze školy pamatuješ, kde leží Indočína.... zeptej se dědečka nebo babičky, co to byl fond solidarity..." a podobný perly.

Ovšem pozor! Tím příběh teprve začíná! Šéfová se totiž projevila jako dobře vychovaná dáma a velmi jemně mě upozornila, že "dobrý, ale měl bych trošku zapracovat na stylistice". Což jsem já idiot pochopil po svém a do článku dodal další hlášky určené dětským čtenářům. Ovšem jak mám v těch ženských hokej, tentokrát jsem to poslal jiné dámě - té, která má opravdu na starosti dětské časopisy. Ta asi taky málem spadla ze židle, když dostala článek, kterej vůbec nechtěla a teprve z její odpovědi jsem pochopil, jakej jsem vůl.

Takže jsem to už potřetí předělával a tentokrát už se mi to teda povedlo napsat a poslat správné osobě. Připadám si jako Hujer, když mu Sovák říkal "to ti chválím, ale u nás se chodí do práce na první pokus".

Inu, jak řekl Ivan Trojan v seriálu Svět pod hlavou: "Život, soudružko doktorko, je plnej překvapení. A proto ho máme tak rádi." Wink

Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie uživatele DestroymanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Destroyman
Gefreiter

483.06 Sigidolar

japan.gif
PříspěvekZaslal: 5/7/2018, 19:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Zdá se, že v ruské armádě slouží talentovaný kouzelník...

Link

Pohlaví:Muž  OfflineOsobní galerie uživatele DestroymanZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
jarl
Obergefreiter

Věk: 43
17715.18 Sigidolar

czechrepublic.gif
PříspěvekZaslal: 6/7/2018, 00:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No, talent mu rozhodně nechybí, takže o něm třeba ještě někdy uslyšíme.

A teď jeden japonský vtip z období rusko-japonské války:

"Za zabití ruského generála pěchoty odměna 10 milionů jenů, za zabití generálporučíka 5 milionů jenů, za zastřelení Kuropatkina 10 let vězení a za zabití Alexejeva trest smrti zastřelením."

Kozoroh Pohlaví:Muž Tygr OfflineOsobní galerie uživatele jarlZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Destroyman
Gefreiter

483.06 Sigidolar

japan.gif
PříspěvekZaslal: 6/7/2018, 06:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Aha, to bude asi variace na Napoleonův výrok, že s hloupostí rakouských generálů se musí počítat jako s holým faktem.

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma