Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
hoblik
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 27/2/2008, 09:17  Předmět:  PzKpfw.II Odpovědět s citátemDolůNahoru

PzKpfw.II


Ve spojení s pozdržením výroby středních tanků zadalo velení Wehrmachtu v roce 1934 firmám „Krupp“, „MAN“L a „Henschel“ technické požadavky na vypracování lehkého (do 10 tun) tanku, vyzbrojeného 20 mm kanónem a kulometem. Z předložených projektů se zdál býti nejlepší tank, vypracovaný firmou „Man“ ve spolupráci s „Daimler-Benz“.
Sériová výroba tanku byla zahájena v roce 1935 a vyrábělo ho 8 největších strojírenských firem Německa. To umožnilo v období mezi 1937 a polovinou roku 1940 vyrobit více než 1100 tanků typu PzKpfw.II a zkompletovat jimi bojové divize Wehrmachtu. Jako základ tanku sloužila konstrukce předchůdce PzKpfw.I a tradiční německá stavba, při které se pohonná jednotka umístila dozadu, bojové oddělení bylo uprostřed a převodový prostor vpředu. Motor byl spojen s šestirychlostní převodovou skříní kardanovou hřídelí.
V levé části řidičského oddělení bylo místo pro řidiče a velitel tanku s radistou, jež také plnil funkci nabíječe, seděli v bojovém prostoru. Bojové oddělení měl věž s kruhovým otáčením. Tank byl vyzbrojen 20 mm automatickým kanónem KwK 30 a 7,92 mm kulometem MG 34. Kanón měl hlave? dlouhou 97 kalibrů a rychlost střelby byla 280 výstř./Min. 20 mm průbojná střela o hmotnosti 146 g dokázala ze vzdálenosti 500 m probít pancíř o síle 14 mm. Pokusy byly prováděné se zásobníky na 10 střel.
Střelbu z kanónu a kulometu vedl velitel tanku, který měl u sebe i teleskopické zařízení TZF.4.?idič měl pozorovací aparát s neprůstřelnými skly „Triplex“. Radiové spojení zajišťovala stanice FuG 5. Používalo se také vnitřní dorozumívací zařízení. Výzbroj zůstala po celou dobu výroby tanku téměř nezměněna, ale pancéřování, pohonná jednotka a podvozek doznaly mnohých změn.
V březnu 1937 se objevila nová verze – Ausf.C s novým zavěšením na 5 nezávislých kolech. Toto se později pro Pz.II stalo standartem. Bylo zhotoveno něco kolem 2000 kusů PzKpfw.II Ausf C. Ty byly využity jako tréninkové a bojové stroje. Modely Ausf.A/B/C byly modernizovanou a vylepšenou verzí Ausf.C a staly se základními verzemi pro Pz.II.
V květnu 1938 se objevila první modifikace PzKpfw.II Ausf.D, za kterou následovala Ausf.E s novým trupem, podvozkem a pancéřováním. Tyto tanky byly určené pro výzbroj tankových praporů lehkých divizí. Motor HL 62TRV o výkonu 140 koní zajišťoval dosažení rychlosti 55 km/h na silnici a v terénu to bylo 19 km/h. Dojezd na silnici byl 200 km, ale při přesunu tanků na velké vzdálenosti se měly používat návěsy nebo nákladní automobily. Celkem bylo vyrobeno 80 tanků modifikace Ausf.D a 163 strojů Ausf.E.
Poslední hromadnou modifikací byl stroj PzKpfw.II Ausf.F. V Breslau bylo shromážděno 532 strojů tohoto typu (ty byly vyrobené v letech 1941 – 1942). Ty se lišily od svého základu Ausf.C především posíleným pancířem. Síla čelního pancíře byla 30 mm, bočního 20 mm. Byl osazen 20 mm kanón KwK 38 s prodlouženou hlavní a tím se zvýšila palebná moc tanku.
Výroba těchto, v té době již zastaralých strojů, byla obhajována snahou co nejrychleji dokompletovat tankové divize technikou, i když zastaralou. To je také vidět na chybějící věžové bedně pro náhradní díly.
Modifikace PzKpfw.II Ausf.L byla vypracována jako výzvědný lehký tank s motorem Maybach HI 66p o výkonu 200 koní a prakticky šlo o nový tank, který neměl s předchozími Pz.II mnoho společného. Tank měl 5 pojezdových kol velkého průměru. V roce 1943 bylo vyrobeno 133 strojů této nejúspěšnější modifikace. Stroj se také nazýval „Luchs“.
Problémy s výrobou těžkých tanků vedly k tomu, že poslední modifikace Ausf.P byla v sériové výrobě téměř do konce roku 1943.
Možnosti PzKpfw.II ne o mnoho převyšovaly výzvědný tank. Jednalo se však o rychlý stroj, který se osvědčil při německých taženích v letech 1940 – 1942. Jeho bojové možnosti s ostatními tanky byly omezené pro slabou průbojnost. Později byl stroj proto využíván k plnění jiných úkolů.
Některé verze, jako samohybky „Marder II“ a „Wespe“ byly téměř novými stroji. Existovaly i další úpravy, například plamenometný „Flamengo“. 22.února 1939 zadalo Vrchní velení Wehrmachtu zakázku na vypracování Flammpanzeru. Zhotovitelé tanku Pz.II, firmy „MAN“ a „Daimler-Benz“ dostaly za úkol ho vyvinout. . Prototyp na podvozku Pz.II byl brzy hotov. Byl vyzbrojen plamenomety. Ty byly osazeny ve věži podobných zařízeních, která měla obstřel 180 stup?ů. Každý plamenomet měl svou nádrž se směsí o objemu 160 l. Toto množství vystačilo pro 80 výstřelů do maximální vzdálenosti 25 m. Nádrže obsahovaly směs oleje a benzínu, která byla vystřelována pomocí zapáleného nitrogenu. Dopl?kovou zbraní byl 73,92 mm kulomet MG 34 se 1800 patronami. Kulomet byl osazován v malé, otáčející se věžičce. Posádka se skládala ze tří lidí. Síla pancíře se pohybovala od 14,5 do 30 mm. Na základě tanku Pz.II byl také vypracován pontonový tank a plovoucí stroje, v malém množství byly postaveny samohybky s otevřenou houfnicí. Některé stroje Pz.II byly Němci pro zoufalý nedostatek techniky využívány ještě v roce 1945.


Link


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Naposledy upravil hoblik dne 21/1/2009, 09:37, celkově upraveno 1 krát
  
David.58
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 27/2/2008, 14:05  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

perfekt.Tento tank si to zaslouží..


  
wanike
Momentálně zabanován
GefreiterZaložen: 25. 01. 2021
Příspěvky: 1408

225.00 Sigidolar

blank.gif
PříspěvekZaslal: 26/1/2021, 19:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Звез227.5испоReprрубегрибмузы(196ТренМариStorPetrLockPaglстудPierSomoBlue(МосXIIIZoneхороШест
ЛениГейчВоевMicrMicrязыкPaulКогаCaroШепеTravдивеВьетсудьLaHaдвижBrowапреRafiSityTeamудовoder
ЕкимминуКоннБилеЯнгоРудиМанаокошClicАкинMalcНикаБороКаре(195ГиппИллюКорншколЧандРоссМельMich
CALSАбраСкортехнЧернспецУайлдисцЛысоСовесоциЛихаПопоTakeZoneCareBuckдостIppeмироCommСиндCard
ZoneZoneFireCompРоссXVIIстраRebeМигакхмеВолоЗетеГюлуBertZoneZoneЛитвMaggDaviJohnZoneGeorXVII
НикоклейхороFLACсигаWindStevPoweDAXXКабаАцюкEricИталРоссFiesсложменеWoodARAGхоростроProdBlue
CleaValiязыктемаМазуинстпазлWindDesiWindCrayBrauшапоPradChoiСмирконкЛитРJereЛитРCareHeadколл
EricБакшIFAMучилКолпNapoШахрЗамеМакаИмашМГорmoreАфанRockNitzЛеонRussКисеAlonRollложнWarrОвся
BethсвязStonПлещВереЕлжоStanТараСамоuiaiпечадругМаксThisМоскавтоавтоФилиавтоБезрЛаврFLACFLAC
FLACзнанвозрТопоSweeХэвоФормLoveСокоскорконт(187ИванtuchkasЛебевозр


   OfflineOsobní galerie uživatele wanikeZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

76180 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.2607s ][ Queries: 19 (0.0417s) ][ Debug on ]