Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 23/11/2009, 11:22  Předmět:  Archiv srpen - prosinec 2005, debata Bismarck Odpovědět s citátemDolůNahoru

Radar, zaslal: st srpen 10, 2005
Můj názor je, že Němci topili zbytečně moc peněz v těchto lodních monstrprojektech. Vezměte, kdyby se náklady vložené do Bismarcku či Tirpitze vložily třeba jen do vývoje tanků….. A zase takovou službu pro Kriegsmarine potažmo pro německo neodvedli, byť na sebe poutali veliký britský lodní obranný potenciál…..

rudel, zaslal: st srpen 10, 2005
Alebo miesto toho postaviť ponorky.

private_joker, zaslal: ne prosinec 18, 2005
Neviete ako je to s Bismarcom? Potopili si ho Nemci alebo Angláni?

UndeR, zaslal: ne prosinec 18, 2005
Podle mě ho potopili Angličani.

sigi, zaslal: ne prosinec 18, 2005
Angličané vyslali bitevní křižník HMS Hood a bitevní lod HMS Prince of Wales aby skoncovaly s Bismarckem. 24.5 1941 se tyto lodě střetly a vypukla bitva z níž Bismarck vyšel jako vítěz. Potopil bitevní lod HMS Hood a HMS Prince of Wales zahnal na útěk. Bismarck se chtěl dostat co nejblíž k Francii kde by mu pomohla LUFTWAFFE, ale již to nestihl. I když vyšel z bitvy vítězně přesto byl poškozen, a když ještě 26.května večer kormidlo lodě poškodily letouny Swordfish, bylo zle. Neovladatelná lod byla dohnána bitevními loděmi HMS King George V. a HMS Rodney, křižníky HMS Norfolk a HMS Dorsetshire a několika torpédoborci.
Některé zdroje uvádějí, že lod se potopila po zásahu několika torpédy vystřelenými z křižník? HMS Norfolk a HMS Dorsetshire. Jiné zdroje však uvádějí, že po hodinu a půl trvající bitvě byl Bismarck natolik poškozen, že byl vydán rozkaz k otevření dnových ventilů a odpálení náloží, aby lod nepadla do rukou Spojenců.
Na lodi bylo 2029 lidí a jen 115 se jich zachranilo.Na dobových snímcích vidíte jak se Němeci snaží dostat na anglické lodě které pomalu odpolouvají,je to šílené..... chytají se všeho..prosí, ale Angličané odplouvají,nemohou zapomenout že jejich pýcha HMS Hood je pod vodou.
Doufám že vysvětlení je dostačující. Fuj....to sem si dal...

UndeR, zaslal: ne prosinec 18, 2005
Pár slov k záchraně trosečníků z potopeného Bismarcku. Angličané byli rozhodnuti zachránit všechny trosečníky. Za to, že tomu nakonec tak nebylo mohou Němci. Když anglické lodě začaly se záchranými pracemi, objevila se hrozba připlouvajících německých ponorek. Lodě provádějící záchranné práce se proto rozhodly raději odplout a nechat zbylé námořníky jejich osudu. To jestli německé ponorky opravdu k místu střetnutí směřovaly nebo ne, nevím zcela jistě. Ale na druhou stranu nevím o tom, že by kdy německé ponorky zachra?ovaly trosečníky z potopeného Bismarcku. Dle mého názoru byly blížící se ponorky vymyšlené a Němci tuto informaci vypustili do éteru, aby nahnali Angličanům strach. Zřejmě však již nedomysleli co tím způsobili.


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 23/11/2009, 12:09  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

A protože se do toho momentálně tak trochu vrtám (to by člověk neřekl, že když dělá Pád Singapuru, bude se muset mazat s Bismarckem a podobnejma německejma kastrolama na eintopf), tož taky něco řeknu.
Bismarck skutečně potopila až torpéda z křižníků Norfolk a Dorsetshire. Přestože z něj 406 mm děla z Rodney a 356 mm děla z King George V. udělala plovoucí šroťák, stále se nedařilo udělat do Bismarcka díru, kterou by do něj natekla voda nebo po který by řachnul muničák. A to přesto, že Rodney vypálil celkem 380 granátů, King George V. 340. No a protože nakonec oba bitevníky střílely za vzdálenosti pouhých čtyř kilometrů, dá se odhatnout, že počty zásahů šly do stovek. Tak dobře byl Bismarck postavenej - všechno vydržel. Ovšem na druhou stranu Bismarck v té době už nebyl nebezpečnej - jedna z prvních ran vyřídila středisko řízení palby a od tý doby střílel málo, a když - tak jen pánubohu do oken.
Teorie o tom, že si Bismarck potopili sami Němci se "objevila" velmi náhle, a to v souvislosti s dvacátým výročím v roce 1961. Čertví, kdo si to vymyslel, ale sami veteráni z Bismarcka se toho chytli jako hovno košile a náhle podávali celou řadu svědectví začínajících slovy "já u toho teda nebyl, ale slyšel jsem že..." Je zajímavý, že dvacet let drželi hubu a nic neřekli ani britskelm zpravodajcům, ani kolegům v zajetí a ani rodinám a kamarádům po válce. Ovšem dodnes existují lidé, kteří jsou ochotni pohádat se kvůli týhle ptákovině do krve.
Co se týče ponorek, je mi známo, že minimálně jedna tam byla, a to U-556 třídy VII C a nešéfoval jí nikdo jinej, než ponorkový eso a nositel Rytířskýho kříže Herbert Wolfarth (21 lodí potopil, 3 poškodil). Sám Wolfarth podal Angličanům svědectví o své účasti při bitvě již za měsíc, neb U-556 27. června 1941 u Islandu potopily korvety Nasturtium, Celandine a Gladiolus a - Wolfarth s většinou posádky padl do zajetí.
Tím se potvrdilo, že tahat z vody trosečníky z Bismarcka by asi nebyl moc dobrej nápad, protože Wolfarth nebyl žádný "ořezávátko" a klidně by to do stojících Anglánů nakouřil. O tom, že to byl zuřivec svědčí i fakt, že se trosečníkům nesnažil pomoct ani on a místo toho se radši pomstychtivě, leč neúspěšně vydal honit anglický lodě.
Pro úplnost dodávám, že z Bismarcka se zachránilo 115 trosečníků, zatímco z Hooda jen 3.

Tady jsou ty fotky trosečníků z Bismarcka jak o nich kdysi psal Sigi

Image

Image

Image


  
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 23/11/2009, 13:59  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

tak...a máme to čierne na bielom Razz chválim za také info Razz


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 23/11/2009, 14:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Náhoda jak svi?a. Zrovna včera večer jsem psal o lodích třídy King George V. a dneska jsem v archivu našel tohle... Wink


  
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 23/11/2009, 14:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

je to fakt zaujímavé....lebo ja osobne som tiež napríklad zastával názor že potopenie Bismarcka bolo 50:50 že aj nemci aj briti ho potopili...vieš keď očitý svedkovia hovoria svoje a boli tam..ale zas ako si povedal že len hovoria že počul som a podobne tak to nepridáva na dôveryhodnosti výpovede...


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 23/11/2009, 14:24  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No právě, oni začali vypovídat až po dvaceti letech. A to je hodně divný...


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

74393 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1762s ][ Queries: 19 (0.0378s) ][ Debug on ]