Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 22/12/2009, 16:02  Předmět:  ?íjen 2005 Odpovědět s citátemDolůNahoru

sigi:

Tak co se zde dozvíte a co pro Vás připravuji.

Jelikož jsem v dobových zpravodajích a novinách objevil zajimavé pojednání o Leibstandarte rozhodl jsem se,že se s vámi o to podělím.
Zde v této sekci se dozvíte jak vůbec Leibstandarte(dále již LAH)vznikla,dozvíte se i o masakru v Malmedy a to vše z dobových novin té doby,i z výpovědí svědků.Samozřejmě že zde bude také velké pojednání o jejím veliteli Seppovi Dietrichovi. Uvidíte sami že v počátcích valky při napadení Polska nebyla ještě LAH tak dobrá jak v letech minulých, generálové si při polském tažení přehazovali LAH jak horký brambor nebot nadělala víc škody jak užitku. Jeji vojaci byli známí jak to řekl jeden generál "LAH má radost z prstu na spoušti", dále měla LAH radost při vypalovaní vesnic, další generál (všechny je budu potom jmenovat)je chtěl dokonce postavit před polní soud, za vraždy na civilním obyvatelstvu.
To vše se zde dozvíte, taky že v dalších letech se LAH stala jednou ze super jednotek známá svou bojovností a kde to hořelo byla okamžitě nasazována. Vojáci Wermachtu byli vždy v klidu, když se dozvěděli že na křídle mají LAH.
Také jak jsem již napsal se dozvíte hodně zajímavostí ze života a velení nad LAH Seppa Dietricha, který byl jak planovač operací uplně k ničemu, nebot se nevyznal v mapách a když mu jeho načelník štábu Bittrich přes dvě hodiny ukazoval průběh operace právě na mapě, Dietrich to prostě neuměl pochopit. Ale měl vynikající plánovače jako byl ze začátku Bittrich, potom Lehmann a nakonec Kraemer, který u něho byl nejdele. Za to ale byl vynikající velitel právě v poli. Vždy se věnoval svým vojákům a byl v první linii. Když se mu jeho voják postěžoval,že mu gestapo zatklo ženu, že zanedbala práci v tovarně, ihned napsal dopis vysokým funkcionářum a bojoval za to aby se žena jeho obyčejného vojáka dostala na svobodu. Další případ který Vám také popišu, teď jen ve zkratce,v Holandsku někde příslušníci SD komanda věznili židy a zle s nimi zacházeli. Jelikož se v tomto sektoru nalezal právě Lehmann (již nebyl pod velením LAH), který z počínáním SD nesouhlasil, hledal někoho kdo by s tim něco udělal. Nablízku byl právě jen Dietrich,ale ten zase neměl žádné pravomoce právě nad jednotkami v tomto sektoru, ale i tak po zprávě kterou mu Lehmann poslal ihned vyslal rozkaz, aby byli muži SD zatčeni a voláni k zodpovědnosti a židé propuštěni. Takový byl Dietrich, ale zase vydal jeden ze svých rozkazů,a myslím že toho i po valce litoval, kde přímo svým vojskům při Ardenské operaci dal souhlas aby postupovali krutě a šířili teror.I když se Dietrich odvolal,že plnil jen rozkazy Hitlera, přesto takový rozkaz nemusel vydavat, ale to vše podrobně popišu a vy se dozvíte jak to vlastně bylo.

Jelikož je toho opravdu hodně a nechci Vás o nic připravit,budu to muset psát na dily,ale máte se na co těšit.Celé pojednání bude přesunuto do sekce "Válečné povídky"nebot toho bude opravdu víc a bude to i ve formě povídek na dily.

Váš Sigi

Radek von Nacht:

uz se vsechni teslime na pribehy o 1. SS divizi LSSAH a jeho muzich kteri v ni slouzili


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

74576 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1599s ][ Queries: 19 (0.0308s) ][ Debug on ]