Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 10/2/2012, 09:25  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

1/72 KfZ-13 od ACE - to byla ta pancéřová síla, co nás měla obsadit....

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 10/2/2012, 09:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

A něco letitějšího pro Hoblíka - bronědreziny 1/72. BD-41 je pojízdná, leningradská na pojezd už několik let čeká.

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 12/2/2012, 11:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Paráda Cool

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 14/2/2012, 12:29  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Pro pobavení něco z budoucnosti, aneb galaktický sekáč a zlaté české ručičky. Zatím tomu chybí patina a legenda....
Je to situovaný do vesmíru Patrika Zandla a jeho "Flotily Země", zvané též "Česká flotila". Princip je v tom, že jakýsi Wirzig (asi ostravak) se sčuchnul z hodnejma emzákama (toho času na útěku) a vyšmelil od nich, co se dalo. A ovládl přilehlý vesmír dřív, než sem dorazili zlí emzáci. Strejček Sam zachrápal, a když se probral, bvylo pozdě. Při pokusu dohnat a předehnat si naběh na pěst - a tohle je jedna z kostí tý pěsti...
Flotila zpočátku navazovala na legionářskou a prvorepublikovou tradici - proto u pozemské techniky narazíme na variace prvorepublokových kamuflážních schémat - tohle je inspirované řopíkama.

Naposledy upravil Střelec dne 15/2/2012, 07:34, celkově upraveno 1 krát

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 14/2/2012, 19:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

aneb T-2500 Mr. Green pekné pekné

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 16/3/2012, 10:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Novinky ve dvaasedmdesátině: Zvezda v rámci "herních" modelů vyplivla sovětskou protiletadlovou pětaosmdesátku (němekou 88 prodávali už loni). Cena se pohybuje kolem dvou stověk, je to poněkud rozměrnější hračka. Z poletuch mají jako novinku dvaasedmdesátinový JAK-3, bohužel systém klik-klak, čímž podle kritiky zabili model, který by jako "lepicí" kvalitou potřel veškerou konkurenci.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/3/2012, 08:36  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Nejni to úplně nejnovější - bunkrologická sekce Samek models se přejmenovala na Fort models. Přikládám tři kousky 1/144 - vz.37c je čerstvej, zbylý jsem repasoval (byly ve zrušeným kolejišti). Fotky jsem dělal v průběhu zatravnění, takže je vidět bílý nezaschlý lepidlo (Duvilax), který je po zaschnutí průhledný. Aneb co udělá s gypsem troška foliáží od Modelscene:

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/3/2012, 09:03  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Paráda ,moc se mi to líbí .Jak si prosím tě udělal tu trávu?
A ten Duvilax ,opravdu po zaschnutí není vidět?Dále mě zajímá jak si dosáhl toho že ty barvy máš tak nádherně vybledlé.

Ohledně té trávy tak v prvním případě jsem použil obyčejné piliny pro křečka ,které jsem obarvil na zeleno.

Image

Ve druhém případě už jsem použil trávu z modelářského obchodu,která je určitě lepší.

Image

Jinak já používám bezbarvý lak Balakryl ,kdy onu základovou desku potřu a poté posypu trávou .Lak je též z počátku bílý a potom zprůhlední.Ale ta tvoje tráva je boží.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/3/2012, 09:50  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Duvilax je disperzní lepidlo, podobné Herkulesu, ale hustší. Prodává se na kýble v OBI Baumaxu a podobně. Po vyschnutí je průhledný jenom o málo míň, než Cleatfix na lepení kabinek.
Tráva - jde o travní foliáže firmy Modelscene, který jsou sice drahý jako prase, ale vypadají dobře. jak to vypadá ve velkým najdeš někde v diskusi, kde jsem házel fotky z kolejiště.
V zásadě jde o syntetickej porost, kterej je spojenej s podložím z netkaný syntetický textilie. Prodávají se kusy zhruba formátu A4, napodobujou různej povrch v různejch ročních obdobích. Z toho si natrháš jednotlivý kousky podle potřeby a ty pak lepíš na povrch, kterej musíš vhodně předbarvit (šedou, hnědou, zelenou). Na řopíky jsem použil sečenou louku letní, nesečenou louku letní, mokřad (nevim jakej) a něco, co asi byla neudržovaná louka podzimní + drny.
Taky jsem začínal pilinama, ale i když je obarvíš odstínem jarní trávy, za dva či tři roky na sluníčku budeš mít nakonec na modelu podzim.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/3/2012, 09:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Takhle to vypadalo před repasí, tráva z pilin bývala kdysi krásně zelená:

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/3/2012, 10:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Povrchová úprava: Bílej odlitek jsem nejdřív předbarvil - bunkr odstínem beton, zatravněné plochy střední šedou nebo hnědou. Bílej lom je v místě, kdej sem osekal původní terén, aby kus zapad na místo v TT kolejišti. Následně jsem vlastní bunkr nakamufloval a lehce ušpinil. Světlo a prach na ně šly cca 10 let, pak jsem kolejiště zrušil a bunkry šly do krabice (nový vláčky mají jiný měřítko). O víkendu jsem je vytáh z bedny, umyl a napatinoval hodně řídkou směsí špíny (různé práškové patinátory rozmíchané v matném laku) a betonový barvy (akryly Agama). Vrstev bylo několik...
Když to uschlo, tak jsem bunkry zatravnil.

private_joker
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 21/3/2012, 14:37  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

hej strelče...poviem Ti..toto je jeden z najluxusnejších modelových exteriérov čo som zatiaľ videl!

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 22/3/2012, 10:43  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Nic extra (vynechal jsem některý vychytávky, jako třeba retuše), i když tohle je dost o penězích - viz nabídku:
http://www.model-scene.com/
Ale na druhou stranu se neobejdeš bez citu pro terén a krajinu - i s tímhle hodně mastným vybavením můžeš spáchat totální paskvil. Abych pochytil některý vychytávky, jel jsem na pár workshopů, pořádaných výrobcem. Zatravnění a zalesnění kolejiště tehdy dost přesáhlo můj čistej měsíční příjem - a to jsem toho bral najednou tolik, že mi dali množstevní slevu (15% na stromy a 10% na foliáže). A to byla třetina stromů nakonec z jiných zdrojů, od MSC jsem bral jen cca 150 smrků. jdnou si od nich koupim výřez krajiny "lesní prameniště" (cca za litr), zarámuju si ho a pověsim na zeď - je to profi udělaná luxusní záležitost, kterou je hřích zabudovat do krajiny.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 27/3/2012, 09:52  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Celej článeček o bunkříkách s víc fotkama najdete na www.mojett.cz

Jinak teď dělam "herní" Opel Blitz od Zvezdy 1/100 - k vláčkům...

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 29/3/2012, 12:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

tak tohle je Blitz od Zvezdy 1/100, trošku jsem ho vylepšil:

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma