Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
maniac butcher
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 9/10/2011, 20:50  Předmět:  Kampfgruppe Heinz Odpovědět s citátemDolůNahoru

Kampfgruppe Heinz


Kampfgruppe Heinz bol prápor divizie Brandeburg.
Kampfgruppe Heinz sa zastavila 28.júna 1941 9 kilometrov od Ľvova . Útok plánovali na 30 júla.
Na návrh majora Heinza sa Bran. vojská zhromaždili pred vojskami 17.armádi aby zaútočili 29.júla a prekvapili nepriateľske vojska.
K nim sa pridal aj legionársky prápor “Nachtigall”. Táto jednotska sa vytvorila z ukrainských nacionalistov na príkaz 2.oddelenia abwehru.
Viedol ich Andrije Melnyka. 2.oddelenie ich však mohlo nasadiť až keď sa blížilo východne ťaženie .
Boli na túto operáciu vhodní , lebo väčšina z nich pochádzala z oblasti Ľvova . KH sa presunula do predných línii kde sa nachádzali pozorovatelia 1.horskej divízie.
Útok začal 29.júna v 23:00 . Útok sa podaril . Narážali len na slabý odpor. Ukázalo sa že NKVD a červená armáda opustila Ľvov v noci .
Legionári začali prehľadávať mesto . Ked prišli k budovám ktoré boli predtým obsadene NKVD , z toho k trom vezniciam , našli umučených a povraždených Ukraincov .
Major Heinz prišiel do mesta až hodinu po útoku spolu s bojovými odielami . Keď došli ku katedrále , ktorú NKVD zapalilo , hneď nariadil uhasiť ju . Vo vnútri našli biskupa Czeptického . Obyvatelia Ľvova vítali nemecke jednotky ktore dorazili v ranných hodinách . O 11 hodine Hitler vyhlásil vznik slobodného štátu Západná Ukrajina . Poobede vpohcodovali do mesta jedntoky 1.horskej divízie a zo severu časť 1.praporu Brandenburg -2.rota kapitána dr.Hartmanna . Zostali tam niekoľko dní spolu s praporom “Nachtigall”. Major Heinz bol veliteľom mesta na týždeň . Po prehliadke mesta napisal správu pre Ic (spravodajského dôstojníka ) : “V Ľvovskych väzniciach sú tisícky povraždených ľudí . 1. a 4. Horskej divízii sa nariadilo aby zaobstarali fotograficku a písomnu dokumentáciu . “
Do Ľvova bol poslaní vojnový súd . Spolu s nimi prišiel aj dr. Georg Saeltzer . Vypočúvali svedkov a väzňov a napisal podľa výpovedi svedkov správu .Do mesta dorazil aj dr.Richter ,sudca XXXXIX.horského zboru a podal hlásenie : “Podĺa vzhľadu tiel najdených vo väznici boli zavraždení vystavení najkrutejšiemu mučeniu a týraniu . Medzi zavraždeními sú Ukrajinci ale aj Poliaci . Podľa výpovede svedkov medzi obeťami boli aj dvaja nemeckí letci . Vo väznici sa našiel letecký opasok a letecká čiapka . Tela sa s najväčšou pravdepodobnosťou nachádzajú medzi zavraždenými . “
“Lietajúci sudca” Wilhem Moller vypočúcal dalších svedkov a vo svojom hlásení píše :
“Medzi 423 mrtvolami vo väznici Brigitka boli identifikovaní chlapci ktorí boli starí 10,12 a 14 rokov , potom ženy od 18 po 22 rokov a okrem teho aj starci a staršie ženy . Väznica sa nachádzala v severnej časti mesta . Väznica bola až po strop plná mrtvol . Vytiahli sme odtial 460 tiel medzi nimi sme identifikovali aj 3 príslušníkov letectva. Vo väznici NKVD sme našli dalších štyroch . Ranení boli zastrelení na lôžku . Dalši 4 ktorí padli do zajatia nezranení boli strelení do zátylku .

Tento masaket prežilo 12 ľudí . Poľsky správca chirurgického oddelenia bol jedním z tých 12 ľudí ktorí tento masaker prežili . Vypovedal že strieľanie ľudí začalo 2 pred začiatkom 2.sv.vojny . Tento svedok po vojne bol vyhostený na Sibír a v roku 1975 sa mu podarilo presťahovať do USA .
Na vyšetrovaní sa podielal aj Ukrainsky červeny kríž . Zistili že mrtvoly boli nájdené aj v pivniciach mnohich domov. Našlo sa viac ako 4000 mrtvych tiel ktoré boli zastrelené alebo obesené . V jednom dome našli obesené 8 ročné dievčatko na strope . V správe sa píše aj to že niektore obete boli zviazane a zaživa zamurované do steny . Tieto zločiny sa pri normberskom procese pričitali nemeckým jednotkám . Časom sa ale Pravda ukázala a vina bola pripisaná NKVD.
V roku 1954 to potvrdila aj americká komisia Kongresu . Členom tejto komisie bola j Ray J. Madden ktorý v roku 1952 vyšetroval masaker v Katyne . Svedkovia vyvražďovania na Ukraine boli vypočuvaní v Mnichove, New Yorku a Chicagu .
5. septembra 1959 sa sovietská ukraina snažila dokázať dr. Theodorovi Oberländerovi zločiny spáchane vo Ľvove . No nakoniec s aim to nepodarilo lebo nemali ziaden dokaz zeby dr. Theodor Oberländer spáchal nejake vojnové zločiny vo Ľvove. Celý tento prípad sa začal vyšetrovať na sude v Bonne . Potvrdilo sa tam to , že dr. nemal nič spoločné s vyvražďovaním a ani nevelil práporu Nachtigal . Naopak sa potvrdilo to že to všetko spáchalo NKVD .
Tento prípad sa ďalej vyšetroval aj v Haagu a bolo tam vypočutých 232 svedkov. Dr. bol zbavený obvinenia lebo sovietska ukraina nepodložila žiadne dokazy .
Takými to obvineniami sa dokázalo iba to , že Heinzov prápor,abwehr a jemu podriadený prápor Nachtigall nemal nič spoločné s Ľvovskými masakrami .

ZDROJ : Kniha Baulehr-Bataillon 800 z.b.V. Brandenburg


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 9/10/2011, 21:16  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tož toto jsem musel dát na hlavní stránku.


  
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 9/10/2011, 21:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Vsadím sa, že to bola nejaká hnusná reakcionárska pomluva alebo fašistické či kapitalistické obvinenie, zaplatené z peňazí bankárskej oligarchie z Vól strít Mr. Green nie kecám...vojna je svinstvo a na NKVD sa ťažko hladajú slová čo i len hnusu


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 10/10/2011, 22:14  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Zajímavé.Kdo se jednou dostal do spár NKVD,tak to znamenalo skoro něco jako rozsudek smrti.

Nedávno jsem četl v časopisu článek o Brestské pevnosti a jejich obráncích.Mimo klasické Rudé armády tam bojovala i jednotka NKVD.Bojovala velice statečně a všichni z této jednotky do jednoho padli.

Docela by mě zajímalo jaké byly jednotky NKVD válečníci.Ve společnosti a hlavně ve filmech se prezentují jen jako sadisti ,kteří střílí civilisty a své vlastní vojáky viz.Trestný prapor.Byly vůbec nějaké bojové jednotky NKVD?


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 10/10/2011, 22:28  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Myslím, že čistě bojové nebyly, ale občas se do boje připletly, popřípadě byly nasazovány tam, kde nebylo zbytí. Většinou bojovaly opravdu do posledního muže, protože Němci zajatce z NKVD nebrali.


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 10/10/2011, 22:33  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

N o to mě mohlo taky napadnout ,že politruky a NKVD asi Němci moc v lásce neměli.Takže jim ani vlastně nic jiného nezbývalo


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

74576 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1584s ][ Queries: 19 (0.0219s) ][ Debug on ]