Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 6/9/2014, 22:25  Předmět:  Milostovice u Opavy 2014 Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak dnes jsem navštívil akci v pevnostním areálu u Opavy.Konkrétně to byly Milostovice.Tuto akci pořádálo KVH Opava spolu Československou obcí legionářskou a mnoha dalšími organizacemi.Akce se konala u pěchotního srubu OP-S 25 „U Trigonometru” v Opavě-Milostovicích.Byl jsem tam s manželkou a dětmi.

Zde nějaké foto

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

tak a ted LT 35 originál zapůjčený z VHÚ

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

OA vz.30,toto je replika

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

tančík vz.33

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

nákladní auto Praga a autobus ,označení nevím,pro přepravu vojáků

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

pochodovali i aktivní zálohy Armády České republiky

[img]Image[/url][/img]

tak a tohle bych chtěl vědět co to je,podvozek to má soudím podle kol z LT 38,a nevím jestli to je originál nebo replika,nějak jsem hlasatele přeslechl.
Ale zase se mi to zdálo jakési maličké,poradíte někdo?

[img]Image[/url][/img]

[img]Image[/url][/img]

a na závěr zde hodím tenhleten citát.V dnešní době znamená hodně ,aspoň pro mne,kdy se všichni honí za penězma a náš stát se stává pomalu kolonii státu ostatních.Něco na tom bude.Mají ho tam krásně vytesaný

[img]Image[/url][/img]

Co říct závěrem.Pěkná akce na podporu a historii Československé armády před oným osudným Mnichovem 1938,kdy jsme byli silní a hrdí.Vím kolik to stojí úsílí i peněz takovou akci připravit.Představte si ,že se této akce zúčastnili podle hlasatelů ,kteří to hlásili i dva váleční veteráni ve věku 95 let!!Klobouk dolů,smekám pánové.

Osobně mě trochu mrzí,že jsem neviděl bojovou ukázku,ale jelikož mám 3 malé děti,musel jsem ten kravál opustit ,jelikož mé děti dělali ten kravál ještě větší.Kam se hrabe kuomet vz.26.Moje Anetka jak začala řvát ,tak to bylo jak siréna z potápějícíh Titaniku.Na omluvu však musím říct,že se takovéto akce zůčastnili poprvé.Takže někdy příště....

Ještě zde dám odkaz na stránky KVH Opava ,můžete se podívat
http://www.opevneni-milostovice.com/

Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 7/9/2014, 17:49  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Udělal sis prima výlet.
Ten tančík - je určitě replika a připomíná mi AH-IV ale tu pozdější švédskou úpravu.

Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie uživatele StukaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 7/9/2014, 18:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Vidíš to ,asi máš pravdu.Našel jsem tohle a podobá se tomu.

http://www.playzone.cz/clanky/wot-ceskoslovenska-technika-aneb-tanky-naseho-puvodu-2-dil

Stuka
Unteroffizier

14046.52 Sigidolar

slovakia.gif
PříspěvekZaslal: 7/9/2014, 19:40  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Jsem ráda, že - zdá se- si vážíš role čsl.legionářů, kteří podle mého se významně podíleli na vytvoření samostatného našeho státu.

Pohlaví:Žena  OfflineOsobní galerie uživatele StukaZobrazit informace o autoroviOdeslat soukromou zprávu
Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 7/9/2014, 20:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Tak určitě,mě baví vlastně veškeré vojenství a československé legie toho hodně udělali pro budoucí republiku,vlastně od začátku bránili hranice Československého státu.Vyhnali Madary ze Slovenska,Poláky z Těšínska.Nenechali jsme si od sousedních státu nic líbit.I když pro někoho to zas je banda žoldáků a dobrodruhů,ale já osobně si myslím,kdyby nebylo legii,tak by asi nebyla Československá republika,tak jak ji známe.
Když to tak řeknu,tak můj nejoblíbenější citát je od T.G.Masaryka-"O hranice se nejedná,o hranice se střílí.Kdyby byl v roce 1938 Masaryk živ,tak by se nikdy Mnichov nepřijal.To si myslím.A má babička ,která už je bohužel dávno po smrti a byla vyhnána ze Sudet do vnitrozemí ,mě v tom jenom utvrdila,protože uměla krásně vyprávět o prvorepublikové době ,odsunu čechů ze Sudet i pozdějšího osvobození Rudou armádou.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 8/9/2014, 06:15  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ten tančík bude AH-IV v provedení pro Habeš (podle barvy a výzbroje, chybí tam ale habešskej znak na věži). Vyvezli jsme je tam někdy mezi rokem 1948-1950, stavebnici v měřítku 1/87 dělá SDV, v balení jsou dva kusy.
Jibnak jsem rád, že jsem na svou pětatřicítku "chytil" ten správně divoký odstín zelené. Je mi ale divné, že ty ostatní obrněnce mají místo okrových skvrn šedobílé.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 8/9/2014, 06:18  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Jo - náklaďák i autobus jsou oba Praga RN (rychlý nákladní), vyráběly se od roku 1938 na stejném podvozku až do poloviny 50. let. Varianta RND měla diesel.

Martas2411
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 8/9/2014, 07:13  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Střelec napsal:

Jibnak jsem rád, že jsem na svou pětatřicítku "chytil" ten správně divoký odstín zelené. Je mi ale divné, že ty ostatní obrněnce mají místo okrových skvrn šedobílé.

To bude asi tím ,že kamufláž na LT 35 se zkoumala podrobněji ,brali se vzorky a bůhví co ještě ,přece jen to je z VHÚ.Kdežto tančíky jsou repliky ,dělané na kolenou nadšenci ,takže ti to mají o hodně těžší.Zde jedno krátké video ,kde majitel tančíku doslova říká,že některé díly musel udělat vlastně jen podle fotek,nic jiného neměl.Ale aspon se trochu myslím trefil kamufláží.

https://www.youtube.com/watch?v=_i5TU3Sdoao

A ony ty světlé skrvny nebyly šedobílé ,ale spíš mi to připomínalo slonovou kost.

Střelec
Anonymní

1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 8/9/2014, 12:00  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Pokud ta obrněná Tatra není z Rokycan (a přebarvená - světlý skvrny byly okrový), pak jde o druhý kus, co nám tu běhá. Jinak se u našich předválečných barev uvádí jako nejsvětlejší okr - de facto tmavá žlutá. Ten strašnej tyrkys byl vedenej v předpisech jako "trávově zelená"

Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma