Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Střelec
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 18/6/2016, 19:20  Předmět:  3,7 cm KPÚV vz. 37 1/35 Odpovědět s citátemDolůNahoru

3,7 cm KPÚV vz. 37 1!35

Na jaře se na trhu objevila plastiková stavebnice slavného škodováckého protitankového kanónu vz. 37. Zbraň byla konstruovaná pro jako náhrada za starší KPÚV vz. 34, ale pro náboj s vyšším výkonem. Na požadavek MNO byla zbraň nakonec upravena tak, aby mohla fungovat s obojí municí. Došlo i na pokusy s konstrukcí pancéřovaného pásového přepravníku pro tuto zbraň. V roce 1938 měla naše armáda těchto kanónů kolem sedmi stovek a k tomu ještě přes tři stovky staršího typu vz. 34. Po okupaci tuto kvalitní zbraň samozřejmě převzali s náramným potěšením Němci. Do současnosti se u nás nedochoval žádný kus této zbraně.

Plastikovou stavebnici v měřítku 1/35 pustila na trh nová odnož známé firmy Special Hobby - Special Armor. Stavebnice zachycuje pěchotní provedení této zbraně s loukoťovými koly. Dělení rámečků naznačuje, že časem bude následovat jezdecká či ‘‘motorizovaná‘‘ verze na plných plechových kolech s pneumatikami.
Vlastní stavba je v zásadě nezáludná, pro začátek je ale třeba vytmelit a přebrousit propadliny na vnitřní straně štítu a naznačit rytím rovinu dělení na vnitřní straně dvířek, kryjících štěrbinu pro optiku. Stavebnice umožňuje sestavení modelu buďto v přepravní konfiguraci se složenou lafetou, nebo v palebné konfiguraci. Stavět lze bez problémů podle návodu. Díly stavebnice jsou relativně drobné a subtilní, návod je třeba konfrontovat s obrázky či fotografiemi oblastí kolem závěru kanónu. Na některých dílech bude nutno zabrousit stopu po dělení forem, barvit musíme až jednotlivé podsestavy - lafetu, hlaveň s kolébkou, štít, kola. Finální sestavení provedeme po natření uvedených podsestav. Nehorší operací bude osazení štítu, se kterým se musíme trefit na čela čtyř subtilních nosníků.
Kamufláže nabízí návod tři – československou z roku 1938, ex-československou z Polského tažení (1939) a panzergrau ze Sudet – rovněž 1939. Československé kamufláže byly tříbarevné (okr. Hnědá, zelená). Dost děsivě působí jásavá, téměř tyrkysová zelená, ale to se dá potlačit patinou. Stavebnice by snesla nějaké doplňky, případně figury obsluhy. Model je sestavitelný snadno, je ale třeba hlídat drobné díly, aby nezmizely beze stopy.

Hotový model je připomínkou časů, kdy jsme měli bojeschopnou armádu, odhodlání k obraně a výkonný průmysl.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


  
Destroyman
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 11/7/2016, 19:54  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Dokonáno jest, fotky vloženy.


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 17/7/2016, 09:47  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Krásná to zbraň.Něco jsem před rokem nafotil v vojenském muzeu v Králíkách,ale to bude asi replika.

Image


  
Střelec
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/7/2016, 20:26  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

To by měl bejt předchozí typ - KPÚV Vz. 34. Z něj vycházel i tankový kanón.
Pro vz. 37 existoval i pokusný pásový transportér, jeho snímky jsou v Karlického knize Československé dělostřelecké zbraně. Vypadalo to jako miniaturní prapředek Hetzeru, ale kanón mohl z transportéru vyjet po sklopení kolejniček.


  
Martas2411
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 19/7/2016, 20:53  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

No já na to koukal,že ten tvůj model má jiný štít než to co jsem vyfotil.V dělostřelectvu moc sběhlý nejsem.A nějakej ten KPÚV VZ.34 se zachoval?Nevím jestli v těch Králíkách je origoš nebo replika.


  
Střelec
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 20/7/2016, 20:08  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Patrně replika na bázi kusu z Lešan, který je ale patrně jen nějaký prototyp a ne sériový kus. Pokud někde běhá originál, tak nejspíš v bývalé Jugoslávii (typoval bych muzeum v Bělehradě) a bude v dezolátním stavu, protože tyhle věci mají od vyřazení z výzbroje pod širým nebem. Ale bude ve společnosti další škodovácké produkce...


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

58214 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1750s ][ Queries: 19 (0.0223s) ][ Debug on ]