Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
private_joker
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 7/11/2007, 16:20  Předmět:  George S. Patton Odpovědět s citátemDolůNahoru

George S. Patton


Tento významný generál 2. svetovej vojny ktorý priniesol do Americkej armády využitie tankov sa narodil 11. novembra roku 1885 v San Gabrielu.
Narodil sa do rodiny s veľkou vojenskou tradíciou. Dostal sa West Point. Pred tým však navštevoval tie najlepšie školy. Lenže sa mu nedarilo. Absolboval dokonca aj rok naviac pretože mu škola nešla. Zrejme ho ani nebavila.
V roku 1909 úspešne absolbuje West Point a je pridaný ku kavalérií. V jeho jednotke patrí k najlepším. V roku 1913 odišiel do Francúzska aby tu študoval vo Francúzskej škole jazdectva. Napísal aj príručku Amerických vojakov pre šerm šablov. Bojov sa zúčastní až v roku 1916 v Mexiku kde mal on a ďaľší muži pod vedením generála Pershinga za úlohu zajať povstalca Pancha Villa.
Pod vedením Pershinga je aj v 1. svetovej vojne keď sa v roku 1917 američania zapojili do vojny. Pôsobil vo Francúzsku kde ho PErshing menoval
za veliteľa prvej oficiálnej Americkej tankovej jednotky. Patton sa zo svojou novo vytvorenou jednotkou zúčastní bojov až v roku 1918 pri dedine Saint-Mihel kde sa zúčastnili veľkej spojeneckej ofenzívy na rieke Mause. Pri bojoch bol ranený a vyznamenaný za statočnosť. Po prvej svetovej vojne stále pôsobí ako veliteľ novo vzniknutej tankovej jednotky ktorá teraz niesla názov 314. tanková brigáda. Dlhú dobu zastáva najvyššie posty v kavalérii a pri školení jednotiek. Tanky ale v Amerike nenachádzajú pochopenie a zatiaľ ani využitie. Produkcia tankov sa zvýšila až po úspechu Nemeckého blitzkriegu a úspech samotných tankov.
V roku 1940 je na čele 1. tankovej brigády ktorá sa počas roku rozrastie na 1. tankovú divíziu. Od marca až do júla 1942 trénujú tieto jednotky na Kalifornsko-Arizonskej hranici, kde je púsť na plánovanú operáciu do severnej Afriky. Tejto operácii velil Dwight D. Eisenhower. V apríli 1943 prevezme Patton pod svoje krídla 2. americký zbor ktorý utrpel porážku pri priesmyku Kasserine. Na miestá poddôstojníkov dosadí svojich skúsených ľudí. Veľmi si potrpý na disciplínu. Práve jeho jednotka sa podiela na porážke Romelovho afrikakorpsu v Afrike. Zúčastní sa aj vylodení spojencov v sicílii. Ale tu sa stal incident kvôli ktorému bol vylúčení s tejto kampane. Navštívil nemocnicu v ktorej vyfackal dvoch vojakov ktorý boli "vyčerpaný z bojov". Po incidente ho odvolali do Anglicka kde velil jednotke ktorá nemala plniť žiadnu vojenskú operáciu. Mala sa zúčastniť oklamania Nemcov tým že bola sústredená v blízkosti úžiny de Calais. Mesiac po spojeneckej invázii je trest končí a je veliteľom 3. armády. Hneď po návrate si potvrdil svoje schopnosti tým že za dva týždne obklúči takmer 100 000 Nemcov a koncom mesiaca prekročí rieku Saar. Jeho útoky boli založené ba rýchlosti. Jeho tanky sa hnali tak rýchlo že Nemci nestačili zmobilizovať jednotky na obranu. Často sa stávalo že boli rýchlejšie ako zásobovanie. Patton bol "rebel" pretože veľakrát ignoroval aj rozkazy od nadriadených. Podieľa sa ja niekoľkých ďaľších dôležitých bojisiek 2. svetovej vojny. Počas Nemeckej ofenzívy v Ardénách jeho jednotky spravia obchvat a pomôžu dobyť spť mesto Bastogne. 22. marca 1945 prekročia jeho jednotky rieku rýn a počas niekoľkých dní obklúčia veľké množstvo Nemeckých vojakov v Rúrskej kapse. Ďalej pokračuje cez Bavorsko do Rakúska a do Československa.
Jeho jednotky oslobodia mnoho českých miest medzi nimi aj Plzeſ. Po Nemeckej kapitulácii sa otočí proti Americkému spojencovi, Rusku. Prehlásil že Americký národ má proti komunizmu bojovať hneď a nie až k tomu bude donutený. Týmto rozhorčil vyššie postavených generálov a dostal funkciu guvernéra Bavorska. 9. decembra 1945 utrpel ťažké zranenia pri automobilovej nehode v Manheime. Na následky zranení zomrel 21. decembra v Heidelbergu.

Image


  
Charon
Anonymní


1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 27/11/2007, 19:39  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

Neviem no nemam rad Pattona...taky americky kovboj Neutral


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

75366 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1488s ][ Queries: 19 (0.0181s) ][ Debug on ]