Obsah fóra Portál Vojna.net Portal
 FAQ  •  Hledat  •  Možnosti  •  Uživatelské skupiny  •  Registrace  •  Profil  •  Soukromé zprávy  •  Přihlášení
Kalendář 
Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma

Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma
Autor Zpráva
Martas2411
Anonymní






1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 16/3/2008, 11:43  Předmět:  jednotky SFK -¨Freikorps Odpovědět s citátemDolůNahoru

Ukolem těchto jednotek bylo udržování neklidu v našem pohraničí a taky sabotážní a diverzní akce a ozbrojené konflikty s jednotkami SOS.Dne 15.září 1938 vznikl v Henlainově štábu návrh na zřízení sabotážní armády a dne 17 září 1938 Hitler tento návrh schválil a podepsal-vznikl tak SUDETONĚMECKÝ FREIKORPS –SFK.
Do této nové teroristické organizace jsou rekrutování většinou přeběhlíci německé národnosti ,kteří přeběhli za naše hranice,ale v podstatě se členem této organizace mohl stát každý pronacistický smýšlející muž ve věku 18-50 let.
Jednotky SFK byly podřízeny vudci Konrádu Henleinovi ,který byl vudce Sudetoněmecké strany.Výcvik těchto jednotek zajištovaly jednotky SA a SS.
Jednotky SFK byly vyzbrojeny puškami Mannlicher 1895,puškami vz.98,pistolemi Parabellum,strojními puškami Bergmann a granáty německé výroby.Samozřejmě tyto jednotky používali i naše kořistní zbraně většinou pušky vz.24 a lehké kulomety vz.26.
Jednotk SFK neměli svojí pravidelnou uniformu a tak ve většině případu používali civilní oděv a na rukáv si dali pásku s hákovým křížem.Někteří příslušníci SFK nosili německé přilby ,ale nepohrdli ani našimi přilbami ,které ukořistili.Co se ještě oděvu týče ,tak používali i výstrojní součastky jednotek SA.
Jak už jsem zde uvedl ,tak hlavním ukolem bylo udržování soustavného napětí v našem pohraničí.Namátkou uvedu událost z 17. na 18 . září ,kdy oddíly SFK napadly československé uřady v Ašském výběžku a poté zautočili další jednotky na budovy finanční stráže ,četnictva a policie.Byli postřílení jak příslušníci jednotek SOS tak i civilové a to většinou zbaběle ze zálohy.
V noci z 21 na 22.září 1938 dokonce vstoupili na naše uzemí jednotky SA a SS s cílem obsadit město AŠ a přilehlé okolí.
Dne 13.září 1938 se v obci Habartov stala otřesná událost ,kdy odíly SFK napadly zdejší četnickou stanici a zavraždili 4 četníky.
Na tyto i jiné incidenty ,naše vláda reagovala a poslala do pohraničí armádu s cílem nastolit klid a pořádek a vyhlášení vyjimečného stavu .Až po těchto opatřeních se situace v pohraničí jakž takž uklidnila.
Po obsazení našeho pohraničí jednotkami Wermachtu činnost jednotek SFK končí.Pro mě to byli obyčejní parchanti ve službách fašismu.

Jestli vás to trochu zajímá ,koukněte na tento odkaz
http://cetnici.habartov.cz/obeti-incidentu-1938.htm


freikorps v akci

Image

Image

Image


  
Destroyman
Anonymní






1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 17/3/2008, 08:39  Předmět:  Re: jednotky SFK -¨Freikorps Odpovědět s citátemDolůNahoru

Martas2411 napsal:
Pro mě to byli obyčejní parchanti ve službách fašismu.

Já bych si tipnul, že v tomhle případě relativně brzy zapracovaly Boží mlýny. Za jejich "zásluhy" se freikorpsákům mezi prvními dostalo té "cti" narukovat na frontu a slavně pro milovaného führera natáhnout brka...


  
mbbb1
Anonymní






1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 22/3/2008, 21:06  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

trošku rozšiřme:

Početní stav celého Sudetoněmeckého freikorpsu se v říjnu 1938 pohyboval nad hranicí 30 000 mužů.
Podle zprávy z 24. září se uvádějí následující ztráty Sudetoněmeckého freikorpsu: 32 padlých, 61 raněných a 3 nezvěstní. Není ale jisté, jak jsou tato čísla přesná. Výzbroj jednotek tvořily zásoby bývalé rakouské armády - pušky Mannlicher 1895 a kulomety Schwarzlose. Zbytek, např. granáty a kulometné pistole Bergmann, dodal Wehrmacht.
V čele této organizace stál Konrád Henlein, jeho zástupcem byl Karl Hermann Frank. Podle organizačního schématu, vyhlášeného prvním rozkazem velitelství z 18. září 1938 se freikorps dělil na čtyři skupiny, jejichž prapory a roty byly rozmístěny na německém území v celém prostoru podél československých hranic:
- skupina I - Slezsko pod velením Fritze Köllnera, českého Němce z Chebu, měla sídlo v Breslau (dnes Vratislav, Wroclaw v Polsku),
- skupina II - Sasko pod velením Franze Maye, bývalého československého poslance, sídlila v Drážďanech,
- skupina III - Bavorská východní marka pod velením Willi Brandnera, bývalého náčelníka štábu Freiwilliger Schutzdienst, se sídlem v Bayereuthu,
- skupina IV - Alpy/Dunaj pod velením Fritze Bűrgera se sídlem ve Vídni. Dne 21. září byl ve IV. skupině vytvořen velitelský mezistupe? rozdělením skupiny na dva úseky, zvané také podskupiny s veliteli ve Vídni a Linci.
Po 20. září došlo ale k reorganizaci celého freikorpsu. Freikorps byl nově rozdělen do šesti skupin: skupina I Dolní Podunají s velitelstvím ve Vídni, skupina II Horní Podunají se sídlem velitelství v Linci, skupina III Bavorská východní marka se sídlem v Bayereuthu, skupina IV Sasko se sídlem velitelství v Drážďanech, skupina V Dolní Slezsko se sídlem velitelství v Hirschbergu (Jelení Hora, Jelenia Góra v Polsku) a skupina VI Horní Slezsko se sídlem v Breslau.

Základním článkem freikorpsu byly roty, které byly umístěné na německém území ve vzdálenosti zhruba 5 až 8 kilometrů od československých hranic. Každá rota měla tři až pět čet po třech až pěti družstvech, z nichž každé mělo zhruba 15 mužů. Prostorem, v němž měla rota působit, byl hraniční úsek přilehlého československého hraničního okresu. Záměrně byla každá rota složena a dopl?ována z Němců uprchlých z tohoto okresu. Měla tím být zvýšena bojová připravenost roty, protože tito lidé znali důvěrně terén a místní podmínky. Zárove? se počítalo s tím, že budou odhodlaněji bojovat s vědomím, že bojují za svůj nejužší domov.
Každý příslušník dobrovolnického sboru, dříve než byl vyslán do bojové akce, musel složit slib věrnosti, který zněl: „Přísahám při Bohu všemohoucím, že se jako bojovník dobrovolnického sboru, vědomý si svých povinností, cítím zavázán svému nejvyššímu vůdci Adolfu Hitlerovi v nezlomné věrnosti až k smrti. Přísahám, že budu vždy statečným a věrným bojovníkem dobrovolnického sboru, že budu poslušen svých nadřízených a splním všechny povinnosti beze zbytku“. Dobrovolnický sbor měl také svoji bojovou píse? „Sudetenland“, jejíž autoři, bratři Max Armin a Reinhard Johann Frankeovi, padli v boji v řadách freikorpsu 27. září u Loučné (Českého Wiesenthalu).

k thematu viz např.:
Sander, R.: Sudetoněmecký Freikorps, In.: Přísně tajné 7/2006 str. 86 - 100.


  
degrel
Anonymní






1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 24/3/2008, 17:44  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

krásně jsi to doplnil.


  
Martas2411
Anonymní






1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 24/3/2008, 19:04  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

pěkné a zajímavé ,zvlášt ten slib.


  
mbbb1
Anonymní






1.00 Sigidolar

PříspěvekZaslal: 25/3/2008, 17:32  Předmět:  (Žádný předmět) Odpovědět s citátemDolůNahoru

kromě Sudetoněmeckého freikorpsu existovaly ještě tzv. zelené kádry.
Jedno foto a krátké info třeba zde:
http://www.fronta.cz/foto/sudetsti-nemci-robec

I zelené kádry prováděly na našem území teroristické činy na podzim 38.


  
Zobrazit příspěvky z předchozích:      
Odeslat nové témaOdpovědět na téma Zobrazit předchozí témaPoslat email příteli.Seznam uživatelů, kteří vidělit tento příspěvekUložit toto téma jako souborPrintable versionSoukromé zprávyZobrazit následující téma

Zobrazit následující téma
Zobrazit předchozí téma
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Nemůžeš připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžeš stahovat ani prohlížet přiložené soubory


Časy uváděny v GMT + 1 hodina

Board Security

75421 blokovaných útoků
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group :: FI Theme :: Mody a Credit

[ Time: 0.1530s ][ Queries: 19 (0.0138s) ][ Debug on ]